5 aylık Miraç kazada annesiyle birlikte öldü

5 aylık Miraç kazada annesiyle birlikte öldü
Trafik canavarı bayramdan sonra da hız kesmedi. Yurt genelinde meydana gelen kazalarda dün 18 kişi yaşamını yitirdi.
Amasya'da, Ali Kemal B.'nin (40) kullandığı TIR, Suluova ilçesi girişindeki kavşakta Davut Kaya'nın (33) kullandığı otomobille çarpıştı. Araçtaki Fatma Kaya (28) olay yerinde, 5 aylık Miraç Kaya ise kaldırıldığı hastanede öldü. Sürücü ile 3 yaşındaki kızı Şevval Gülnihal Kaya da ağır yaralandı. Van'ın Erciş ilçesinde Turgay A. yönetimindeki beton mikseri, hamile F.Y. (33) ile 5 yaşındaki kızı E.Y.'ye çarptı. Hamile kadın ile kızı hayatını kaybederken, kadının karnındaki bebek ise ameliyatla alındıktan sonra Van'a sevk edildi.
Muş'un Malazgirt ilçesinde 7 kişinin içinde bulunduğu otomobil takla attı. Kazada sürücü Rıdvan Atılgan (22), Rabia Atılgan (61), Bahar Öner (24) ve Yusuf Öner (2) hayatını kaybetti.
Karaman'da Orman İşletme Müdürlüğü'nde mevsimlik işçi olarak çalışan kadınları taşıyan İmdat Ertürk'ün (57) kullandığı midibüs, Özdemir köyü yakınlarında freni patlayınca kontrolden çıktı. 70 metrelik uçuruma yuvarlanan araçtaki işçilerden Melek Yamaç öldü. 23 kişi yaralandı.
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yolcu otobüsü devrildi. Kazada İmhan Gezici (60) ölürken 32 kişi de yaralandı.
Tokat'ta Ali Rıza Şeker (33) yönetimindeki TIR, Sivas karayolu üzerindeki Bahçeköy yakınlarındaki köprü üzerinde kontrolden çıkarak Kelkit çayına uçtu. TIR sürücüsü ile yanında bulunan Salih Şahin (36) öldü.
Samsun, Vezirköprü'de 21 yaşındaki Sefa Çakmak, motosikletiyle önündeki aracı sollamaya çalışırken kontrolü kaybetti. Motosikletten düşen Çakmak, üzerinden başka bir aracın geçmesi sonucu ezilerek öldü.
Bolu'da karşıya geçmek isteyen Necati Mutlu (83), motosikletin çarpması sonucu öldü.
Mersin'in Mut ilçesinde Mevlüt Ot'un kullandığı otomobil, Adem Ündar yönetimindeki otomobille çarpıştı. Veli Ündar öldü, 10 kişi yaralandı.
Erzurum'un Oltu ilçesinde, otomobilinin kontrolünü kaybedince refüje çarpan Nizam Yıldırım öldü, 3 kişi yaralandı.
İzmir, Ankara, Ağrı, Çorum'daki kazalarda da 4 kişi yaşamını yitirdi.

Simge KÜTÜKÇÜ-Ahsen GÜRER

BİZE ULAŞIN