12 yaşındaki çanta hırsızı Güven Tim’lerine yakalandı

İstanbul’da AVM’deki Mağazalarda alışveriş yapan kadınların çantalarını çalan 12 yaşındaki hırsız, Güven Timleri ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Küçük hırsız güvenlik kameralarına takıldı.

12 yaşındaki çanta hırsızı Güven Tim’lerine yakalandı

Güven Timleri Küçükçekmece ekipleri, Halkalı'da bulunan bir alışveriş merkezindeki mağazalarda kadınların çantalarını çalan bir kişinin peşine düştü. Ekipler hırsızlık yapılan mağazada güvenlik kamerası kayıtlarını inceleme altına alarak, hırsızlık anını tespit etti.

Güven timleri kayıtları incelediğinde, hırsızlık yapan kişinin daha önce yakaladıkları 12 yaşındaki V.A. ile 16 yaşındaki N.E. ve 16 yaşındaki K.B. olduğunu tespit etti. Harekete geçen Güven Timleri Küçükçekmece ekipleri 12 yaşındaki V.A. ile N.E. ve K.B.'yi suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. V.A.'nın üzerinde mağazada alışveriş yaparken çantası çalınan yabancı uyruklu kadının çantası yakalandı. Çocuk Büro Amirliği'ne teslim edilen N.E. ve K.B. mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 12 yaşındaki V.A. ise polisler tarafından ailesine teslim edildi.

BİZE ULAŞIN