Annesini öldüren sanığa ömür boyu hapis istemi

Bahçelievler'de para vermeyen annesi Gülizar Çölkesen’in boğazını bıçakla keserek öldürmekten tutuklu sanık Mehmet Esen Çölkesen için “Tasarlayarak yakın akrabayı öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı.

Annesini öldüren sanığa ömür boyu hapis istemi
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Bağcılar Devlet Hastanesi'nde radyoloji teknikeri olarak çalışan Mustafa Ersen Çölkesen'in 17 Ağustos 2015'de annesi Gülizar Çölkesen'den para istediği, ancak annesinin parayı vermediği anlatıldı.


BIÇAKLA ANNESİNİN EVİNE GİTTİİddianamede, şüpheli Çölkesen'in yanına bıçak, kazak, şapka ve eldiven alarak annesinin Bahçelievler'de oturduğu adrese gittiği belirtilerek, "Şüphelinin, annesinin kapısını çaldığı, annesinin kapıyı açması ile birlikte şüphelinin maktulü bıçak ile birden çok kez bıçakladığı, ayrıca boğazını kestiği, daha sonra koridordaki kanı temizleyip suç aleti olan bıçak ve kanlı elbiseleri yok ettiği, bilahare işyeri olan Bağcılar Devlet Hastanesine gittiği" belirtildi.


Şüpheli Çölkesen'İn, olay günü tekrar annesinin evine gittiği, komşulara annesini sorduğu ve cep telefonundan defalarca evi aradığı bildirilen iddianamede, şüphelinin daha sonra emniyet güçlerini aradığı ve bu şekilde suçunu gizlemeye çalıştığı, polisin kendisinden şüphelenerek üzerine suçunu itiraf ettiği kaydedildi.

İddianamede, şüpheli Mustafa Ersen Çölkesen hakkında "Tasarlayarak yakın akrabayı öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi. İddianamenin gönderildiği Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.

BİZE ULAŞIN