Saatler ne zaman geri alınacak? Kış saati uygulaması ne zaman başlıyor?

Yaz aylarının bitmesiyle birlikte yaz saati uygulaması da sona eriyor. Gün ışığından daha fazla faydalanmak için saatler 1 saat geri alınacak. Bakanlar Kurulu, saatlerin ne zaman geri alınacağına dair kararı verdi. Peki saatler ne zaman geri alınacak? Kış saati uygulaması ne zaman başlıyor? Detaylar haberimizde...

Saatler ne zaman geri alınacak? Kış saati uygulaması ne zaman başlıyor?
  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 28.09.2015 15:43 ABONE OL
Gün ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrik tasarrufu sağlamak için saatler 29 Mart'ta 1 saat ileri alınmıştı. Şimdi yine aynı sebepten dolayı saatler tekrar bir saat geri alınacak.

Normal koşullarda saatlerin 25 Ekim Pazar günü geri alınması gerekirken, 1 Kasım'da gerçekleşecek olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla bu tarih ertelendi.

25 Ekim'de sona erecek olan yaz saati uygulaması, hem seçim günü saatler konusunda bir karışıklık yaşanmaması hem de sandıkların açılmasının havanın erken kararmasıyla akşam saatlerine kalmaması için ertelendi.

Bakanlar Kurulu'nun yeni kararına göre yaz saati uygulaması 8 Kasım'da sona erecek.

Bakanlar Kurulu kararıyla 8 Kasım'a ertelenen yaz saati uygulaması, 8 Kasım Pazar günü saat 04.00 itibariyle son bulacak. Bu tarihte saatler 1 saat geri alınacak. 8 Kasım itibariyle kış saati uygulamasına geçilmiş olacak.


BUGÜN NELER OLDU