Katilin bulmacası

Varlıklı bir ailenin iyi eğitimli oğlu, 2 cinayetin ardından işte bu odada ‘gariban Furkan’ kimliğine büründü. Yakalanmamak için zekice kurguladığı hayatı sefalet içinde yaşadı. Ve yine cinayet işledi. Odasına bıraktığı tamamı çözülmüş bulmacalarla bir kez daha sırra kadem bastı. İstanbul polisi şimdi benzerine romanlarda rastlanan 'yüksek profilli' katil bulmacasına noktayı koymaya çalışıyor

Katilin bulmacası
İstanbul Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkçı'nın (40) geçtiğimiz cuma günü bıçaklanarak öldürülmesi olayı ile ilgili İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nin soruşturması sürüyor. Fatma Kayıkçı'nın katil zanlısı olarak polis tarafından aranan 'Furkan Altın' diye bilinen Atalay F.'nin (30) 16 Eylül 2013'te Ankara'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın oğlu Göktuğ Demirarslan (24) ile kız arkadaşı Elena Radchikova'yı öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Polisin tespitlerine göre zanlı Atalay F., çocukluk arkadaşı olan ve TÜBİTAK'ta görevli fizik mühendisi Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşını öldürdükten sonra hakkında 'yurtdışına kaçtı' söylentisi çıkararak polisten profesyonelce kaçmayı başarmıştı.

ATALAY F.'NİN GALATASARAY YILLIĞINA ULAŞILDI

İÇERDEKİLER...
Kayıkçı ailesinin Atalay F.'ye verdiği Tuzla Postane Mahallesi Tarih Sokak'ta bulunan Yenilmez Apartmanı'ndaki o daire görüntülendi. Çöp eve dönen evdeki dağınık ve kirli ortam ile birlikte masadaki çok sayıda çözülmüş bulmaca dikkat çekti. Evin girişinde seri katile ait küçük bir elbise dolabı bulunuyor. Hemen yanında ise çamaşırlarını kurutması için bir askı yer alıyor. Yer yatağı ve çamaşır askısının bulunduğu düzensiz odada, garsonluk yapan zanlının çalışma masası da var. Odanın pencereye yakın bölümünde ise katil zanlısının uyuduğu bir yer yatağı ile battaniye bulunuyor. Katilin kullandığı iki adet aynı renkte çakmak ve yine çok sayıda sarı renkteki tükenmez kalem ve bir parfüm şişesi göze çarpıyor. Seri katilin en dikkat çeken hobisinin ise bulmaca çözmek olduğu göze çarpıyor. Bir üniversitenin biyoloji bölümünde doktora yapan ve 4 dili konuşabilen Atalay F.'nin çalışma masasında yer alan onlarca bulmacanın çoğunun tamamen çözüldüğü gözden kaçmıyor.

SERİ KATİLİN MİNİBÜSTEKİ SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI!
BİLİNÇALTINDAKİ ÖFKEYİ BULMACALARLA BASTIRMIŞ
Uzman Psikolog Adil Maviş, Atalay F.'nin ruh halini ve profilini değerlendirdi: Evde bulmaca çözerek oylanması, bilinçaltında bulunan öfke kontrolünü sağlamaya yöneliktir. Çevresine ve artık yeni dünyasına kendisini antisosyal, içe dönük olarak göstermektir. Daha zeki olduklarını görebiliriz. Ancak yakalanma korkusu ile günlük yaşamda yoğun bir stres altında yaşarlar.

GAZETELERİ DİDİK DİDİK EDERDİ
Polis, olayla ilgili 20 kişinin ifadesine başvurdu. Aynı mahallede yaşayanlar, "Biz onu, "Kimsesiz, gariban Furkan sanıyorduk. Hiç kız arkadaşı da yoktu. Biz ona saf derken o bizi resmen kandırmış" diyerek şaşkınlıklarını dile getirdi. Atalay F.'nin her gün farklı farklı gazete alıp baştan sona okuduğunu söyleyen aile yakını Musa Kılıç, "İnanılmaz bir spor merakı vardı. Her gün bahis oynardı. Ama sadece spor eklerini değil, cinayet haberlerinden ekonomi haberlerine kadar her haberi dikkatle okurdu. Tüm gazetenin özetini çıkarabilirdi" dedi.

İYİ AİLE ÇOCUĞUYDU DAKİKA DAKİKA CİNAYET İÇİNDEKİ KATİLİ BİR KEZ ORTAYA ÇIKARDI
Atalay F.'nin 2 yıldır yaşadığı Tuzla'da sadece 1 kez sözlü tartışmaya girdiği ve hemen hemen her gün gazeteleri baştan aşağı takip ettiği aktarıldı. Fatma Kayıkçı'nın eşi Gani Kayıkçı, kendisine ait kafeteryada 2 yıl boyunca iş imkânı sunduğu zanlı hakkında, "İşyerinde çok sessiz ve sakin bir yapısı vardı. Geçen yıl işyerinde çalışan bir kadınla sözlü tartışma yaşadı, Sonra o sakin karakter bir anda değişti ve aniden kadının boğazına yapıştı. Hemen kendisini bir odaya çekip sert bir şekilde uyarmıştım" dedi.

DAKİKA DAKİKA CİNAYET
12.38: Fatma Kayıkçı dördüncü kattaki evinden saat çıktı.
12.40: Merdivenlerden inerken karşılaştığı zanlının saldırısına uğradı. 11 defa bıçaklanan Kayıkçı olay yerinde öldü.
12.52: Ses ve bağrışmaları duyan S.O. adlı kadın komşu dışarı çıktı. Zanlıyı koridorda kanlara benzeyen lekeleri bezle silerken gördü. Zanlının dairesinin önünden geçerken içerde Kayıkçı'nın ayakkabılarını gördü.
13.00: Atalay F., eve taşıdığı Kayıkçı'nın cesedini poşete sardı. Ardından valize koydu.
13.50: Zanlı elinde bir çanta ve cesedin bulunduğu valizle evden çıktı. Ormanlık alana doğru gitti.
15.00:
Cesedi atan zanlı iki farklı toplu taşıma aracına binerek kayıplara karıştı. Polis, zanlının bindiği minibüsteki son görüntüsüne de ulaştı.

BİZE ULAŞIN