Beyoğlu’nda patlama: 1 ölü

Beyoğlu’nda patlama: 1 ölü

İstanbul’da Yunan konsolosluk çalışanının kaldığı bir dairede patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle aşağı düşen moloz parçaları bir kişinin ölümüne neden oldu

Olay dün sabah saatlerinde Beyoğlu Cihangir Mahallesi Firuzağa Meydanı Defterdar Sokak'ta meydana geldi. Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli 50 yaşındaki Katerina Helikopolou'nun kaldığı dairede doğalgaz sıkışmasından kaynaklandığı tahmin edilen şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle dairenin duvarları molozlar halinde aşağıya düştü. Binanın önünde park halindeki takside bulunan 30 yaşındaki Veysel Bulut molozların altında kalarak yaralandı.

CESEDİ BULUNDU
Bu sırada binadan çevreye düşen yıkıntıları kaldıran ekipler 3 saat sonra moloz yığının altında 75 yaşındaki Feridun Yükseltürk'un cesedine ulaştı. Simitçilik yapan Yükseltürk'ün tezgahını yolun karşısındaki kaldırıma bırakarak çay ocağında oturduğu sırada patlamanın meydana geldiği ve aşağı düşen molozların altında kaldığı öğrenildi. Yükseltürk'ün olay yerine gelen eşi ve oğlu da gözyaşlarına boğuldu. Patlamanın meydana geldiği dairede kalan Katerina Helikoplou'nun iki günlüğüne İzmir'e gittiği ve patlama sırasında evde olmadığı öğrenildi. Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Evangelos Sekeris de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. Patlamaya ilişkin açıklama yapan İGDAŞ kendilerinin bilgisi dışında doğalgaz tesisatına müdahale edildiğinin tespit edildiğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN