Salak lafına hapis istemi

İş adamı Ö. Erdal Akkartal hakkında, olaylı bir şekilde ayrıldığı sevgilisi Dilek A.’ya ‘salak’ dediği gerekçesiyle hakaretten iki yıla kadar hapis istemli dava açıldı

Salak lafına hapis istemi
İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava dosyasındaki iddialara göre, Akkartal Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Erdal Akkartal, şirketinde çalışan 28 yaşındaki Dilek A. ile ilişki yaşamaya başladı.

EVLENMEYİNCE...
Yaklaşık 3 yıl süren ve evlilik vaadiyle devam ettiği ileri sürülen ilişkide Dilek A. ayrılma kararı alınca ünlü iş adamı, tehdit ve hakaretlerde bulunmaya başladı. Dilek A., olaylı ayrılmanın ardından Akkartal hakkında savcılığa çeşitli suçlamalardan şikayetlerde bulundu. İşadamı hakkında, hakaret ve tehdit gibi suçlardan birden fazla dava açıldı. Davalar sürerken Dilek A. İstanbul Aile Mahkemesi'nden Akkartal'a karşı koruma kararı aldırdı. Buna rağmen Akkartal, eski sevgilisine internet ortamında hakaret içerikli mesaj ve tehditler göndermeye devam edince toplamda 6 gün 'zorlama' hapis cezasına çarptırıldı, iki karar da paraya çevirildi. Dilek A., bir süre sonra da Akkartal'ın küfürlü mesajlar atarak kendisine 'salak' dediğini iddia ederek bir kez daha şikayetçi oldu. Mesajları kabul eden Akkartal hakkında "sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
BİZE ULAŞIN