Hırsızı röntgen ele verdi

Konya’da hırsızlık zanlısının yürüyüşünden şüphelenen polis, röntgen çekilmesini istedi. Röntgenle şüphelinin çaldığı yüzük, kolye ve küpeler makatında görüldü

Hırsızı röntgen ele verdi
Konya Yeni Mahalle'de bir eve hırsızların girdiği ihbarı üzerine olay yerine polis sevk edildi. Evden çıkıp, kaçmaya çalışan şüphelilerden O.D. (26) yakalandı. Diğer hırsızın yakalanması için çalışma başlatan polis, şüphelinin kullandığı otomobil üzerinde yoğunlaştı. Otomobilin Beyşehir-Antalya karayolunda seyir halinde olduğunu tespit eden ekipler, aracı durdurmak istedi. Polisin "dur" ihtarına uymayan şüpheli Ö.A. (24), kovalamacanın ardından aracı terk edip, yaya olarak kaçmaya başladı. Yakalanan Ö.A. sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Ö.A'nın yürüyüşündeki aksamadan şüphelenen ekipler, röntgen çekilmesini istedi. Röntgeni çekilen şüphelinin makatında 2 altın yüzük, 4 altın küpe ve 2 altın kolye olduğu ortaya çıktı. Altınları bir naylon içerisine koyduktan sonra çakmak ateşiyle vakumlayarak makatına yerleştirdiği belirlendi. Polislerin "bu nedir" sorusu üzerine önce "küçükken yuttuğum taş" diyen şüpheli daha sonra itiraf edip, poşeti makatından çıkardı. İki şüpheli tutuklandı.

TESADÜFÜN BÖYLESİ!
Duyanları hayrete düşüren hırsızlıkta bir de "tesadüfün böylesi" dedirten bir olay yaşandı. Röntgeni çeken teknisyen, ziynet eşyalarının kendi evinden çalındığını anlayınca şaşkınlık yaşadı.
BİZE ULAŞIN