Ailesinin görüşme isteğini reddetti

Üç kişinin katil zanlısı olarak yakalanıp tutuklanan Atalay Filiz, görüşmek için bekleyen ailesi ile ailenin avukatlığını yapan Onurcan Enginsu’yu kabul etmedi

Ailesinin görüşme isteğini reddetti
Türkiye günlerdir seri katil Atalay Filiz'i (30) konuşuyor. Üç cinayetten tutuklanan Filiz, Silivri Cezaevi'nde tek kişilik hücrede yatıyor. Ancak Filiz'in, kayıp kız arkadaşı Olga Seregina'nın (26) durumu ve ailesiyle ne zaman görüşeceği merak konusu.

'ÜZERLERİNDEN YÜK KALKTI'
Seri katilin Galatasaray Lisesi'nden sınıf arkadaşı olan ve baba İlhan Filiz'in de avukatı Onurcan Enginsu, "Atalay, ailesiyle görüşmek istemiyor. Avukatı olmak için hazır bekliyordum ama avukat da istemedi" diyor. İşte söyledikleri:
Ailesi, Atalay'la görüşmek için bekliyor ama o kabul etmiyor. Üzerinden çıkan parayla ilgili "Ailesinden yardım mı alıyor?" iddiası yalan. Aile, 3 yıldır Atalay'la görüşmedi, hiçbir şekilde temas kurmadı. Ankara'daki soruşturmada ailenin Atalay'la hiçbir şekilde görüşmediği delilleriyle birlikte dosyaya girdi. Aksi halde yargılanırlardı.
Atalay'ın yakalanmasıyla ailesinin üstünden büyük bir yük kalktı. Yakalanması belki aileyi mutlu etmiş olabilir ama oğulları hakkında ortaya atılan iddialar, medyadaki haberler, psikolojik rahatsızlık söylentileri, çocuklarının 3 yıldır yaşadığı hayat, onları derinden üzdü. Aile, Atalay'ın kendine kötü bir şey yapmasından korkuyor. Psikolojik rahatsızlık iddialarıyla iyice endişelendiler. Atalay'ın durumunu kendi gözleriyle görmek istiyorlar.
Atalay Filiz, Göktuğ Demirarslan (24) Elena Radchikova (26) ve Fatma Kayıkçı (40) cinayetlerini itiraf etmişti. Kayıp Seregina'yla ilgili de "Sorumluluğum ve ilgim yok" demişti.

O AVUKATI ÖZELLİKLE İSTEDİ
Silivri F Tipi Cezaevi'nde tek kişilik hücrede tutulan Atalay Filiz sadece Avukat Vildan Yirmibeşoğlu ile görüşeceğini bildirdi. Bugün Filiz'le görüşecek olan Yirmibeşoğlu "Ben İstanbul Barosu'nca CMK gereği görevlendirilip Filiz'in emniyet, savcılık ve mahkemede avukatlığını yaptım. Ailesinin bulduğu ve arkadaşı olan avukatla görüşmedi. 'Sadece Avukat Yirmibeşoğlu gelsin onunla görüşeceğim' demiş" dedi. Yirmibeşoğlu, Filiz'in avukatlığını yapacağına yönelik eleştirileri de "Bir avukat herkesi savunur" diye yanıtladı.

OLGA'NIN SIRRI 4 AYDA GİZLİ
Kayıp Olga Seregina'yla ilgili dosya ise yeniden açıldı. İddiaya göre; Seregina Eylül 2011 veya Aralık 2011'de kayboldu. Fransa Polisi şimdi bu dört ayı inceliyor. Seregina'nın arkadaşlarının ve yakınlarının ifadesi alınacak. Son olarak 17 Aralık 2011'de kapanan cep telefonu sinyallerinden hareketle kamera görüntüleri taranacak. İz sürülerek Seregina'nın Fransa'daki son görüntüsüne ulaşılmaya çalışılacak. Seregina'nın Eylül 2011'de kaybolduğu iddiası netlik kazanırsa, o yıl 3-9 Eylül'de Paris'te olan Filiz tarafından öldürülmüş olma ihtimali güçlenecek.
BİZE ULAŞIN