Büyükada’da büyük dram

Büyükada’da büyük dram

Didem Yazman geçen yıl öz oğlunu bu ay da önce eşini sonra üvey oğlunu kaybetti. Aynı evden çıkan üç cenazeyi de Büyükada’da toprağa veren Yazman “Onlara her gün mektup yazıp hasretimi gideriyorum” dedi

Eczacı Erol Yazman, 5 yıl önce ilk eşini kanserden kaybedince oğlu Ozan'la birlikte çok sevdiği Büyükada'da yaşamını sürdürmeyi devam etti. Yazman, ilk eşinden 20 yıl önce ayrılan ve oğlu Çağatay'la yaşayan Didem Yazman'la tanıştı. İkili, aşklarını evlilikle taçlandırdı. İkinci baharı yaşayan çift mutluluğu yeniden yakalamıştı. Aynı odayı paylaşan Çağatay ve Ozan da öz kardeş gibi anlaşıyordu. Ancak ailenin mutlu hayatı uzun sürmedi. Didem Yazman'ın oğlu Çağatay (25) geçen yıl haziran ayında gece uykusundan çığlık atarak uyanıp, cam kapıya hızla çarptı. Kırılan cam parçası Çağatay'ın kalbine saplandı ve ailedeki yaprak dökümü başladı.

EŞİ LODOSTA BOĞULDU
Borçları nedeniyle stresli bir dönemden geçen eczacı Erol Yazman, 2 Haziran 2016'da hâlâ sırrını koruyan bir nedenden dolayı lodoslu havada yüzmeye gitti. Yüzme bilen Yazman, arkadaşlarının uyarısına rağmen denize girdi ve boğularak hayatını kaybetti. Cesedi iki saat sonra bulunabildi. Bir yıl içinde hem oğlunu hem de eşini kaybeden Didem Yazman 10 Haziran'da bir başka acıyla sarsıldı: Psikolojik bunalımda olan Ozan Yazman, Ataşehir'de ablasının evinde bileklerini kesti ve balkondan atlayarak intihar etti.

MEZARLARI YAN YANA
Eşini ve çocuklarını Büyükada Mezarlığı'nda yan yana defneden Didem Yazman, her gün üçüne de mektuplar yazarak hasret gidermeye çalışıyor. Aile olmanın verdiği mutluluğu geç bulup erken kaybettiğini söyleyen Didem Yazman "Adadaki insanlara 'Benden uzak durun, yoksa size de bir şey olur' diyorum. Ölüm sırasının bana geldiğini hissediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN