İlk gece hiç uyumadı kızıyla hasret giderdi

Fuhuşa zorlayan eşini öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ve önceki gün 50 bin lira kefaletle serbest bırakılan Çilem, ilk gecesinde kızı ve ailesiyle hasret giderdi

İlk gece hiç uyumadı kızıyla hasret giderdi
Adana'da 33 yaşındaki eşi Hasan Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen 24 yaşındaki Çilem Karabulut, 50 bin lira kefaletle tahliye oldu. Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Çilem, 8 Haziran'daki duruşmada, önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmiş, ardından haksız tahrik altında cinayeti işlediği gerekçesiyle cezası 15 yıla düşürülmüştü. Genç kadın, Yargıtay incelemesi bitinceye kadar 50 bin lira kefaletle tahliye edildi. Baba Yusuf Doğan 50 bin lirayı temin edip yatırdı.

'KATİLİN KOYNUNDA'
Tahliye olduktan sonra ailesiyle ve 2.5 yaşındaki kızı Mira'yla hasret gideren Çilem, "O cani adam Özgecan'ı suçlayarak beni dövmeye kalkıştı. Özgecan'ı öldürenler kendi cinsiyetinde olduğu için o bakış açısıyla bana hakaret ediyordu. Keşke Özgecan'ın da eline bir şey geçseydi de bugün yaşaydı. Benim durumum da o gün öyleydi" dedi. Kendisini katil olarak görmediğini söyleyen Çilem, "Hiçbir zaman yoklamadım ben katil miyim diye, çünkü ben her gün ölüyordum. Çünkü ben her gün katilin koynunda uyuyordum" diye konuştu.

SOYADINI DEĞİŞTİRECEK
Kızı Mira'yı bir an olsun kucağından indirmeyen Çilem, kızlık soyadını kullanmak için Nüfus Müdürlüğü'ne başvuracağını söyledi.
BİZE ULAŞIN