Nişantaşı torbacılarının toptancısı karı-koca çıktı

İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına karşı çalışma yürüten Narkotik polisi, Şişli, Beşiktaş ve Beyoğlu'ndaki torbacılara uyuşturucu temin eden bir karı kocayı gözaltına aldı. Zehir taciri karı kocanın evinde yapılan aramalarda Uzi marka otomatik silah ile esrardan kokain ve uyuşturucu hapa kadar 70 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Nişantaşı torbacılarının toptancısı karı-koca çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü, Şişli'deki bir adreste uyuşturucu satıldığını belirledi. Polis, zehir tacirlerinin yakalanması için soruşturma başlattı. Teknik ve fiziki takip başlatan Narkotik Polisi, evdeki Kasedin ve Rabia Çoban çiftinin, torbacılara toptan uyuşturucu sattığı belirlendi. Özellikle Nişantaşı, Pera ve Beşiktaş'taki ünlü mekanlara yakın olan bölgelerdeki torbacılara, uyuşturucu satan çiftin 21 Haziran'da Şişli'deki adresine baskın düzenlendi. Uyuşturucu toptancısı karı-koca, özel harekat ekiplerinin de destek verdiği operasyonla gözaltına alındı. Kasedin Çoban ve Rabia Çoban'in evinde yapılan aramalarda, 53 kilo 765 gram esrar, 11 kilo 585 gram kokain, 4 kilo 520 gram ecstasy, ve uzun namlulu otomotik silah Uzi ve bir tabanca ele geçirildi. Uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 9 bin 255 liraya da el konuldu.

Gözaltına alınan çift sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İfadeleri alınan şüpheliler Emniyet'teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Kasedin Çoban tutuklanırken, karısı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN