Yat pervanesi faciası

Yat pervanesi faciası

Mersin’in Silifke ilçesinde 34 yaşındaki Kemal Polat, denizde yüzdüğü sırada üzerinden geçen bir yatın pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti

  • Yaşam
  • Pazartesi 28.06.2016
Adana'dan tatil için gittiği Mersin'de denize girip 50 metre açılan 34 yaşındaki Kemal Polat, üzerinden geçen bir işadamına ait yatın pervanesinin çarpması sonucu öldü.

SERİNLEMEK İSTEDİ
Adana'dan tatil için Mersin'in Silifke ilçesine giden 34 yaşındaki Kemal Polat, önceki gün saat 20.00 sıralarında serinlemek için Atakent mahallesindeki Yapraklı Koy'da denize girdi. Bir süre yüzen Polat yaklaşık 50 metre kadar açıldı. Ancak bu sırada bölgeden geçen uluslararası nakliyat firması sahibi Mehmet Hanifi Ataş'a ait 12 metrelik "Ateş-Ataş" isimli yatın kaptanı, denizde olduğunu fark etmediği Kemal Polat'ın üzerinden geçti. Yatın pervanelerinin çarptığı Polat, sol karın bölgesi ve kolundan ağır şekilde yaralandı. Olayı gören vatandaşlar ve devriye gezen Jandarma Motorize Timleri yaralıyı denizden çıkardı.

İŞADAMI KAÇTI
Polat'a ilk müdahaleyi burada yapan acil yardım ekibi duran kalbini masajla yeniden çalıştırdı. Ardından ağır yaralı olarak ambulansla yakındaki bir özel hastaneye kaldırılan ancak çok kan kaybettiği belirlenen Polat, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yatı işadamı Mehmet Hanifi Ataş'ın kullandığı, kazadan sonra yaralıya yardım ettiği, ardından ambulansla hastaneye kadar gittiği, Polat'ın öldüğünü duyunca kayıplara karıştığı iddia edildi. "Olay sırasında yatta değildim" diyen yatın kaptanı Hakan Türkmen ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

ATİKE CEYLAN KAÇAR
BİZE ULAŞIN