Makam odasını basan otel işletmecisine hapis istemi

Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Oflaz’ı makam odasını basarak bıçaklayan, emniyet amirine de kafa atan otel işletmecisi Velat K. hakkında 9 yıla kadar hapis cezası istendi

Makam odasını basan otel işletmecisine hapis istemi
İddiaya göre olay şöyle gelişti: İstanbul Fatih'te otel işletmeciliği yapan Velat K., Fatih Belediyesi'ne gitti. Burada başkan yardımcısı Erhan Oflaz ile görüşmek için makam odasına girdi. Odanın kapısını kapatan Velat K. elindeki bıçağı Oflaz'ın koluna ve göğsüne sapladı. Arbede sırasında çıkan gürültüden dolayı görevliler korumalara haber verdi. Belediye Başkanı Mustafa Demir'in korumaları şüpheliyi odada muhafaza altına aldı. Acil bir şekilde hastaneye kaldırılan Erhan Oflaz ise tedavi altına alındı.

'OTELİME ZABITA GÖNDERMİŞSİN'
Velat K.'nin saldırı anında başkan yardımcısı Oflaz'a "otelime zabıta göndermişsin" diye bağırdığı öğrenildi. Bu sırada Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirvekili Mustafa Bozgeyik, Fatih Belediye Başkanlığı binasında bıçaklı saldırı olduğu ihbarı üzerine belediye binasına gitti. Binaya giriş yaparak, saldırganın bulunduğu 1. kata çıktı. Odada bulunan saldırgan Velat K.'ye kelepçe takmak istediği sırada saldırgan bu kez de Vekil Amire, kafa atarak darp etti.

SİLAHLA KASTEN YARALAMA SUÇU
Savcılığa yapılan ihbar sonrası olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Erhan Oflaz ve Mustafa Bozgeyik'in müşteki olduğu bir iddianame hazırlandı. Şüpheli Velat K. hakkında "silahla kasten yaralama" ve "görevi yaptırmamak için direnme" suçları kapsamında 9 yıla kadar hapis cezası istendi. Dava, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
BİZE ULAŞIN