Tatil cennetine dönüş

Adrasan’da çıkan yangının ardından bölgeden tahliye edilen 3 bin turist, tatil cenneti ve Olimpos’a geri dönmeye başladı. Vatandaş ve turizmcilerin de katıldığı soğutma işlemleri de sürdürülüyor

Tatil cennetine dönüş
Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Adrasan'da çıkan orman yangınının söndürülmesinin ardından, yangın sırasında tahliye edilen 3 bin turist, Adrasan ve Olimpos'a dönmeye başladı. Dönenler tatillerine kaldıkları yerden devam ediyor. Olimposlu turizmciler, "Bölgedeki tesislerin tümü eylül ortasına kadar dolu. Tahliye ettiğimiz turistlerin tamamı 2 gün içinde tesislerimize geri döneceğini bildirdi" diye konuştu.

HASAR TESPİTİ YAPILIYOR
Orman ve itfaiye ekipleri de bölgedeki soğutma işlemlerine devam ediyor. Orman İşletmesi yetkilileri, 80 arazöz ve 240 yangın söndürme çalışanı ile devam eden soğutma işleminin iki hafta sürebileceğini kaydetti. AFAD ekipleri de hasar tespit çalışmalarına başladı. Evleri yanan, seraları ve ekili alanları kül olan vatandaşları tek tek kayda geçiren uzmanlar yardımın en kısa sürede ulaştırılması için çalışıyor. Kumluca Kaymakamlığı bölgede şu ana kadar 30 evin yandığının tespit edildiğini ve çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Hasar tespit çalışmalarının 24 saat kesintisiz sürdüğünü de belirten Kaymakamlık, kalıcı yardımların en kısa sürede ulaşabilmesi için önce tespit yapılması gerektiğini bildirdi.

'TERÖR İŞİ DEĞİL'
Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez de yangın söndürme işlemlerinin ardından bölgede kesim işlemlerine başlanacağını, ardından dikim yapılacağını belirterek, "Bölgeyi en kısa sürede yeniden yeşerteceğiz" dedi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yangınla ilgili "Kumluca'da terörden ziyade bir serada, içerde temizlik yapılırken malzemelerin dışarı çıkarılıp ateşe verildiği söyleniyor. Araştırıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN