‘Bu aylarda puta tapanlar bile kimseye saldırmazdı’

‘Bu aylarda puta tapanlar bile kimseye saldırmazdı’

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısı büyük tepki çekti. Prof. Dr. Hatipoğlu “Müslümanlıktan önce dahi haram aylar vardı. Bu aylarda puta tapan insanlar bile kimseye saldırmazdı” derken, ünlü isimlerden teröre lanet mesajları yağdı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından ünlü isimler de Instagram ve Twitter hesaplarından yaşanan saldırıyla ilgili üzüntülerini dile getirdi.

'Milletimizin başı sağ olsun'
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, atv ekranlarında yayımlanan "Sahur Özel" programında, saldırıda hayatını kaybedenleri unutmadı. Hatipoğlu, "İnsanların hayvanları dahi incitmemesi gerektiği mübarek aydayız. Müslümanlıktan önce dahi haram aylar vardı. Bu aylarda puta tapan insanlar bile kimseye saldırmazdı. Bu acılı dönemde bizlerin insanlığa, Müslümanlar olarak sevgiyi, barışı, kardeşliği, birlik ve beraberliği aşılamamız gerekiyor" deyip ekledi: "Doğusuyla batısıyla, Kürdüyle Türküyle, Alevisiyle Sünnisiyle, Gayrimüslimiyle, bütün vatandaşlarımızla bir ve kucaklaşma içinde olmayı rabbim nasip etsin. Zor zamanlardayız, ama metanetli olmak dikkatli ve sabırlı olmak zorundayız. " Ünlü isimlerin sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar ise şöyle:
Birce Akalay: Sağım solum kapkara, bunca emanet can artık yok! Yok işte yok! Geniş resimlerden bakarken şizofren gibi ölümü yok sayamayız. Ancak ölümün karanlığında yok olup geniş resime bakmaktan kendimizi alıkoyamayız. Bu ne yaman çelişkidir, ne bahtsız bir haleti ruhiyedir koca bir millet için. Aklı korumak zor. Korkma. Korkma. Korkma.
Ece Erken: Şehitlerimizin mekânı cennet olsun, acılı ailelerine sabır diliyorum. Teröre lanet olsun.
Sinan Akçıl: Öldüğünüz cehennemde bile bulacağım sizi oğlum. Rahat olmadığınızdan emin olmak için.
Sibel Can: Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Ebru Gündeş: Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Hadise: Yine canlarımız gitti. Güzel ülkem, İstanbul'um bu son olsun artık.
Seda Sayan: Bu ülkeyi bölmeye, bu bayrağı indirmeye gücünüz yetmeyecek.
Mustafa Sandal: Masum, günahsız vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Kelimeleri bir araya getiremiyorum!
Mustafa Ceceli: Can damarımıza saldırdılar. Vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum.
Merve Boluğur: Kelimeler kifayetsiz, çok üzgünüm çok!
Alişan: Terörü destekleyen ve bu durumdan nemalanmaya çalışan kim varsa lanet olsun.
Mahmut Tuncer: Ben Güneydoğu çocuğuyum, bu ülkede yıllardır her yere rahat girip çıkan biriyim. Her kim bu insanlık dışı saldırıyı yapmışsa, altından kim çıkarsa namussuzdur, vatan hainidir.
Muazzez Ersoy: İnanılmaz bir vahşet, inanılmaz bir canilik. Tanımlayacak her kelime bu vahşete az kalır.
Tarkan: Yine içimiz parçalandı, yandı.
Kenan Doğulu: Sözün boğazda düğümlendiği bir yerdeyiz. Hepimize kuvvet ve sabır diliyorum.

Ortak ses 'Artık yeter' oldu
Tüm Türkiye'nin tepkisini çeken saldırı sonrası ünlü isimler de sosyal medya adreslerinden teröre tepki gösterdi. Ünlülerin temennisi terör saldırılarının son bulması olurken, ortak mesajları 'artık yeter' oldu. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyen ünlü isimlerin paylaşımları hayranları tarafından da destek mesajı yağmuruna tutuldu.
BİZE ULAŞIN