Dedektif gibi çalışıp oğlunu ezeni buldu

Dedektif gibi çalışıp oğlunu ezeni buldu

Motosikletin devrilmesiyle öldüğü sanılan Oğuzhan’ı başka bir aracın ezdiği ortaya çıktı. Dedektif gibi iz sürerek oğlunun ölümüne neden olan sürücüyü yakalatan baba, “Hastaneye götürse yaşardı” dedi

İzmir'de, motosikletten düşüp öldüğü düşünülen gencin bir başka araç tarafından ezildiği belirlendi. Kaza, 20 Haziran'da 21.30 sıralarında Urla'da yaşanmıştı. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Oğuzhan Ateş bir kaç ay önce satın aldığı motosikletiyle gezintiye çıktı. Ateş, İskele mevkisinde önüne aniden çıkan köpeğe çarpmamak için manevra yaparken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Motosikletin devrilmesi sonucu yere düşen genç hafif yaralandı. Görgü tanığı bir sürücü polise verdiği ifadede, Oğuzhan Ateş'in başında kaskı ve üzerinde koruyucu giysileri ile yolun ortasında yattığını, kolu ve başını hareket ettirerek yardım istediğini söyledi. Ancak rengi ve plakasını tam olarak görmediği hızla gelen bir aracın Oğuzhan'ın üzerinden geçtiğini söyledi.

YEŞİLÇAM OYUNCUSU ÇIKTI
Baba Harun Ateş bir dedektif gibi çalışırken, Urla Emniyet Müdürlüğü de özel ekip kurdu. Çevredeki güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Görüntülerde koyu renkli bir aracın hızla gelip, yerde yatan yaralıya çarparak olay yerinden uzaklaştığı belirlendi. Aracın sürücüsünün Ergül Buharalı (75) olduğu tespit edildi. Otomobilde yapılan incelemede tamponda, Oğuzhan Ateş'in kafasında bulunan kaskın parçacıkları ve boyası olduğu ortaya çıktı. İfadesi alınan Buharalı, yolda herhangi bir kazaya karışmadığını öne sürdü. Savcılık Buharalı hakkında 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Bu arada Ergül Buharalı'nın eski bir Yeşilçam oyuncusu olduğu, 1963- 1967 yılları arasında "Serseriler Kralı", "Sefiller", "Akşamcı" gibi filmlerde rol aldığı belirlendi.

'OĞLUMUN ÜZERİNDEN GEÇTİ'
Oğlunu kaybeden baba Harun Ateş, yaşananlara isyan etti: "Oğlum vicdansız sürücü yüzünden hayatını kaybetti. Görüntülerde Oğuzhan motosikletten düştüğünde hayati önem taşıyan yarası olmadığı anlaşılıyor. Bu adam oğlumun üzerinden geçerek ölümüne neden oldu. O gece çarpıp kaçmak yerine alıp, hastaneye götürseydi şu anda oğlum yaşıyor olacaktı. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."
BİZE ULAŞIN