Hırsızlık çetesi Kızılcahamam'da çökertildi

Ankara'nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçeleri ile farklı illerde bir çok hırsızlık suçuna karışan çete, Kızılcahamam ve Çamlıdere polisinin başarılı operasyonu ile çökertildi. Kızılcahamam ve Çamlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonla 4 hırsız, son işlerinde kıskıvrak yakalandı.

Hırsızlık çetesi Kızılcahamam'da çökertildi

Kızılcahamam'da İsmetpaşa, Kemalpaşa ve Karşıyaka Mahallesinde 7 ayrı eve, Çamlıdere'de ise 12 eve girerek toplam 250 bin liralık TV, Bilgisayar, ziynet eşyası ve para çalan zanlıları yakalamak için polis harekete geçti. Kızılcahamam ve Çamlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, çevredeki birçok güvenlik kamerasını incelendi. Hırsızlık zanlılarının otomobili ve eşkallerinin tespit edilmesi üzerine düğmeye basıldı. Kızılcahamam ve Çamlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekiplerin sıkı takibi sonucu 34 NN 0400 plakalı otomobilin hırsızlıkta kullanıldığı tespit edildi. Aracın peşine düşen ekipler, Haşim D., Ömer Ü., Mustafa B. ve Fatih D. adlı hırsızlar son işyerlerinde kıskıvrak yakalandı.

19 EVDEN 250 BİN LİRALIK EŞYA VE PARA ÇALDILAR

Hırsızların Çamlıdere ve Kızılcahamam'da 19 eve girdiği, bu evlerden toplam 250 bin liralık eşya ve para çaldığı tespit edildi. Hırsızlık zanlıları, Kızılcahamam İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan GBT sorgulamasında, başka illerde de birçok hırsızlık suçu işlediği ve bu suçlardan dolayı arandığı tespit edildi. Kızılcahamam Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde ifadeleri alınan hırsızlık zanlıları Haşim D., Ömer Ü., Mustafa B. ve Fatih D. adliyeye sevk edildiler. Kızılcahamam Adliyesi Nöbetçi Mahkemesi'ne sevk edilen Haşim D., Ömer Ü. Mustafa B. ve Fatih D. çıkartıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN