Dünya hayvan hakları gününe dair anlamlı mesaj

AK Parti il kadın kolları, “Dünya Hayvan Hakları” gününü kutladı.

Dünya hayvan hakları gününe dair anlamlı mesaj

Doğanın bir parçası olan hayvanlara davranışlarımızın esasında bizlerin kendine duyduğu saygı, içinde yaşattığı insanlık ve iyilik vardır. Bunu unutmamız demek, o hissiyatları kaybetmeye başlamamızdır. Bizler burada takvimde bir günü temsilen anmak için değil, bir farkındalık yaratmak amacında olan insanlar olarak toplandık. Sıfatlarımızı, cinsiyetlerimizi, isimlerimizi geride bırakarak insanlığımızı temsil gayesiyle toplandık.

Hayvan sevgisi, insanlardaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve merhamet gibi duyguları geliştirir, insanları birbirine yaklaştırır.

Bizler sadece hayvanların değil, içinde bir bütün olarak yaşadığımız dünyaya saygı duyan, onu korumak için hayvan haklarını savunmanın önemini bilen bireyler olarak toplandık. Farkındayız ve bu farkındalıkla hareket ediyoruz. Biz bir hayvanın gözlerine baktığımızda sadece bir hayvan değil, onun bir canlı olduğunu görüyoruz.

Ak Parti İl Kadın Kolları olarak, dünyamızın çok büyük bir parçasını oluşturan hayvanları tür ayrımı yapmaksızın korumak için, gerek yasal zeminde gerekse de sahaya inmeyi ve onlar için çalışmayı gayemiz ve insanlık görevimiz olarak benimsemiş durumdayız. Görevimizi yerine getirirken de Sivil Toplum Kuruluşlarının ve hayvan severlerin desteğinin bizlerle olduğunu bilmekten gururluyuz, mutluyuz.

Bu konuda bizlerle aynı hassasiyeti paylaşan kıymetli Bağcılar Belediye başkanım ve ekibine gösterdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. Birazdan Bağcılar Engelliler Sarayı Ahşap sınıfı öğrencilerin yaptığı kuş evlerini hep beraber yerleştireceğiz. Burada bulunup, bugünü bizlerle paylaşan herkese teşekkür ediyorum.

BİZE ULAŞIN