Balıkçılar mühendisi komalık etti

Rumeli Feneri’ne veri toplamaya giden mühendis balıkçıların saldırısına uğradı. Kafatasında kırıklar oluşan mühendis komaya girdi. Olaya tepki gösteren babası ise “Oğlumu balıkçılıkla okuttum” dedi

Balıkçılar mühendisi komalık etti
İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde su ürünleri mühendisi olarak çalışan 32 yaşındaki Mehmet Özdinar ile Gizem Gengiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) birlikte yürüttüğü veri toplama çalışması için önceki gün Rumeli Feneri balıkçı barınağına gitti. Balıkçı teknelerini dolaşarak stok tespiti yapan mühendisler, balıkçılara tuttukları balık miktarıyla ilgili sorular sordu.
İki mühendis, 15.00 sıralarında aynı çalışma için Yardımcılar adlı tekneye gitti. Tekne sahibi Rasim U.'nun oğlu Kemal U.'ya ne kadar balık tuttuğunu soran mühendisler beklemedikleri bir yanıtla karşılaştı. Kemal U., babasının uyuduğunu ve bilgi vermeyeceğini söyledi. Bunun üzerine mühendis Mehmet Özdinar "Cezai işlem uygularız" deyince balıkçı Kemal U., Özdinar'ı göğsünden itti. Kas hastalığından dolayı vücudu kaskatı kesilen mühendis Özdinar sırt üstü yere düştü ve kafasını beton zemine vurdu.
Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Özdinar'ın kafatasında ve çenesinde kırıklar oluştuğu tespit edildi. Özdinar yaklaşık 3 saatlik beyin ameliyatının ardından yoğun bakım servisine alındı. Kemal U. ise polis tarafından gözaltına alındı.
Genç mühendisin babası Osman Nuri Özdinar, 55 yıl balıkçılık yaptığını belirterek "Oğlumu balıkçılıkla büyütmüş, balıkçılık sayesinde okutup mühendis yapmıştım. Maalesef bu olay da başımıza bir balıkçının yüzünden geldi" dedi.
BİZE ULAŞIN