Formulaz İstanbul’da

Karadeniz’in tahta arabalı efsane yarışması Formulaz İstanbul Sarıyer’de yapıldı. Yarışmacılar “Parkur bizim oralara göre biraz zayıf kalmış” dedi

Formulaz İstanbul’da

İstanbul Sarıyer'de Karadeniz'in efsane yarışması "Fomulaz" heyecanı yaşandı. Eski bir Karadeniz geleneği olan Formulaz, tamamı el yapımı tahta araçlarla Sarıyer Kaymakamlığı ve Japon Parkı arasındaki yokuşta gerçekleşti. Yarışmanın startını vermek için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile manken Tuğba Özay, temsili bir iniş gerçekleştirdi. Özay, "Arabam tahtadan, inerim rampadan. Sarıyer'den aşağı, yokuş aşağı" şeklindeki geleneksel sloganı söyledikten sonra yarışın startını verdi.

FREN LASTİK AYAKKABI
Sarıyer Belediyesi ve Rize'nin Tunca Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen yarışmada profesyonel ve amatör yarışmacılar gruplar halinde yarıştı. Yarışmaya kendi yaptıkları araçlarla katılan yarışçılar, kafalarına kask, ayaklarına ise yine Karadeniz'in yöresel giysisi kıl çorap ve lastik ayakkabı giyerek katıldı. Rizeli Recep Çakır (32), "Parkur bizim oralara göre biraz zayıf kalmış" derken 56 yaşındaki Hüseyin Döne ise, "Lastik ayakkabılarımız, fren yapabilmek için en rahat ve en uygunudur" dedi.

BİZE ULAŞIN