Yalı sattıran çete FETÖ’cü çıktı

İstanbul Beylerbeyi’nde Sezen Wasner’a tele dolandırıcılık tuzağıyla yalısını sattıran çetenin FETÖ üyeliğinden meslekten ihraç edilen bir polisle işbirliği yaptığı ortaya çıktı

Yalı sattıran çete FETÖ’cü çıktı
İstanbul Beylerbeyi'nde yaşayan Sezer Wasner'i (58) "FETÖ'den tutuklanırsınız" diyerek tuzağa düşüren ve 5 milyon liralık yalısını yarı fiyata sattırarak kaçan tele-dolandırıcılık çetesi, FETÖ ile bağlantılı çıktı. İddialara göre; FETÖ üyeliğinden meslekten ihraç edilen eski bir polis, dolandırıcılık olayları gerçekleştiren çeteye mağdurla ilgili bilgi sızdırarak yardım etti. Polis, Wasner'i dolandıran kişilerin kalabalık ve en az yedi kişilik organize bir çete olduklarını da tespit etti. Soruşturma kapsamında çete üyelerinden bazılarının eşkalleri çıkarıldı.

BAŞKA VAKALAR DA VAR MI?
Açık kimlikleri netleştirilecek olan çete üyelerinin irtibatları ve son görüşmeleri araştırılacak. 2008'den beri Balyoz, Ergenekon ve PKK'ya yönelik soruşturmaları gerekçe gösteren dolandırıcılar, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası taktik değiştirdi. Ancak bu dolandırıcıların gerçekten FETÖ ile ortaklık yaptığını göstenen ilk vaka.
BİZE ULAŞIN