ABD’li gözlük kralı Bodrum’u salladı

ABD’li gözlük kralı Bodrum’u salladı

ABD’li işadamı Doug Barnes, yatıyla tatile geldiği Bodrum’da denize girip su sporları yaptı. Barnes, kırsal Etrim Mahallesi’ndeki atölyeden aldığı 4 halı için 120 bin euro ödedi

  • DHA
  • Yaşam
  • Pazartesi 17.10.2016
ABD'nin Dallas eyaletinde yaşayan ve 1990'da kurduğu "EyeMart Express" isimli gözlük mağazaları zinciri ile 32 eyalette 135 mağaza ve 18 milyar dolarlık servetiyle bilinen Doug Barnes, geçen 14 Ekim'de 75 metre uzunluğunda 105 milyon dolar değerindeki Bahama bayraklı "Azzurra- 2" adlı yatı ile Bodrum'a geldi. Ailesi ve şirketinin CEO'su ile Yunanistan'ın Tilos Adası'ndan Bodrum'a gelen Barnes, Güllük Körfezi'ndeki 5 yıldızlı bir turistik tesisteki ABD'lilerin ünlü SPA markası Canyon Runch Welness Resort'ta eşi Moly Barnes ve oğlu Hugs Barners ile keyifli saatler geçirdi. Ardından Kisebükü Koyu'nda demirli yatının arka bölümünde güneşlenen Barnes ve ailesi bol bol denize girip, su sporları yaptı.

3 GÜN SONRA RODOS'A GEÇECEKLER
Barnes ve yakınları önceki akşam saatlerinde ise karaya çıkıp VIP minibüs ile gittikleri Etrim Mahallesi'ndeki bir atölyeden Türk rehber aracılığı ile 25'er metrekarelik 4 halı satın aldı. Barnes, yaklaşık 110 yıllık geçmişi olan, kök boya ile el dokuma halılara toplam 120 bin euro verdi. Barnes ve beraberindekiler daha sonra Liman Caddesi ve Barlar sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyüş yaptı, bir barda canlı caz müziği dinledi. Barnes ve ailesinin üç gün daha Bodrum'da kaldıktan sonra tatillerini Rodos Adası'nda sürdürecekleri belirtildi.
BİZE ULAŞIN