Azeri işadamını kadınla tuzağa düşürüp kaçırdılar

Azeri işadamı eski çalışanı tarafından kaçırıldı. Fidyeciler, uygunsuz görüntülerini çektikleri işadamından 3 milyon dolar istedi

Azeri işadamını kadınla tuzağa düşürüp kaçırdılar
İstanbul'da eski kadın çalışanı tarafından tuzağa düşürülen Azeri işadamı kaçırıldı. İşadamını darp edip uygunsuz görüntülerini çeken çete, 17 bin lirasını aldıktan sonra bir hastanenin önüne atarak kayıplara karıştı. Sarıyer'de 3 gün önce gerçekleşen olay iddialara göre şöyle gelişti: Azerbaycan'ın en önemli hazır giyim markalarından birinin sahibi olan Mustafa T.'yi eski çalışanı Latifa M. aradı. Azeri işadamıyla iş görüşmesi için randevulaştı. Mustafa T., yanındaki asistanı ile birlikte eski çalışanının Sarıyer'de kendisine verdiği ikamet adresine gitti. İddialara göre iki gaspçı peşlerinden eve girdi ve iş adamı Mustafa T.'yi darp ederek silah zoruyla alıkoydu.

ARAÇTAN ATIP KAÇTILAR
İddialara göre; ölümle tehdit edilen Mustafa T.'ye işkence yapan fidyeciler işadamının üzerindeki 17 bin lira nakit parayı ve arabasını da gasp etti. Fidyecilerin, uygunsuz görüntülerini çektikleri Mustafa T.'ye, "Polise gitme. Seni Azerbaycan'da rezil ederiz. Bize 3 milyon dolar vereceksin" diyerek tehdit ettikleri belirtildi. Fidyeci gaspçılar bir gün sonra Mustafa T.'yi bir hastanenin önünde araçtan attı ve kayıplara karıştı. İşadamı Mustafa T. hemen tedavi altına alındı. İşadamının durumunun iyi olduğu belirtildi. Hastane yetkililerinin ihbarı üzerine harekete geçen polis, araçla kaçan fidyecilerin peşine düştü. Kısa sürede işadamını gasp eden fidyecilerden ikisini yakalayan polisin, eski kadın çalışanı Azeri Latifa M. ve diğer suç ortaklarını yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN