İşadamına 1 milyon liralık pastalı tuzak

İşadamına 1 milyon liralık pastalı tuzak
Antalya'da internetten tanıştığı işadamı M.A.'ya pastalı tuzak kurup bayılttıktan sonra 20 bin lira nakit para, 1 milyon liralık çek ve senet ile silahını alan Melek N. ve babası Şükrü B. ile çek-senetleri piyasaya süren S.G. ve A.G. polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.
Antalya'da kendisini manken olarak tanıtan Melek N. (27) WhatshApp yazışma programından Kepez ilçesinde oturan ünlü müteahhit M.A. ile tanıştı. Kısa süre sonra işadamının ofisine içine bayıltıcı ilaç koyduğu pasta ile gitti. Bu sırada Melek N.'nin babası Şükrü B. de işadamının ofisine yakın bir noktada beklemeye başladı. Ofiste Melek N. işadamı ile yakınlaştıktan sonra pastayı ikram etti. İlaçlı pastayı yiyen işadamı kısa süre sonra bayıldı. İşadamının bayılmasının ardından melek N.'nin yanına babası Şükrü B. geldi. Baba-kız işadamının otomobilindeki silahı çaldı. Ardından ofisinde bulunan 20 bin lira nakit para ile kasada bulunan 1 milyon lira değerindeki çek ve senedi aldıktan sonra kaçtılar. Bir süre sonra kendine gelen işadamı korkudan polise gitmedi ve şikâyetçi olmadı.
Pastalı tuzağın ardından işadamına ait 1 milyon liralık çek ve sentler tek tek piyasaya sürüldü. Bir anda 1 milyon lira borçla karşı karşıya kalan işadamı M.A. soluğu poliste aldı.
Gelişmelerin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Önce çek ve senetleri piyasaya süren S.G. ile A.G.'nin ismini belirleyen ekipler kısa sürede olayı çözdü. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan soruşturmanın ardından operasyon için düğmeye bastı. İşadamına pastalı tuzak kuran Melek N. ve babası Şükrü B. ile çek ve senetleri piyasaya süren S.G ile A.G.'yi gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinin ardından 4 kişi adli makamlara sevk edildi.
BİZE ULAŞIN