Şehit muhtar Taksim’de anıldı

Beyoğlu bölge muhtarları, Muhtarlar Günü’nü Taksim Anıtı’na çelenk koyarak kutladı. Muhtarlar, FETÖ’cü hainlerin darbe girişiminde şehit olan Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş için de saygı duruşunda bulundu

Şehit muhtar Taksim’de anıldı
Başbakanlık genelgesiyle 19 Ekim tarihinin "Muhtarlar Günü" olarak kabul edilmesinin ardından tüm yurtta muhtarlar bu özel günü gururla kutladı. İstanbul'da da Beyoğlu muhtarları 2. kez bir araya geldi. Muhtarlar Günü'nü saat 09.30'da İstiklal Caddesi'nde bulunan Taksim Anıtı'na çelenk bırakarak kutlayan bölge muhtarları, İstiklal Marşını okudu ve saygı duruşunda bulundu. Bölge muhtarları, 15 Temmuz'da şehit olan Acıbadem Mahalle Muhtar�� Mete Sertbaş için de saygı duruşunda bulundu.

"YENİDEN DİRİLDİK"
İstanbul Muhtarları Federasyonu Genel Sekreteri Bülent Abdullah Özen törende yaptığı konuşmada, "Hüzünlüyüz ve bu hüznü Taksim Meydanı'nda bir daha yaşıyoruz. Camiamız güvenlik kuvvetlerinin dışında kurum olarak 2 tane şehidimiz var. 15 Temmuz Türk milletine yeniden dirilmeyi hatırlattı. Memleketimize olan sevdamız, o gün bir daha ortaya çıktı. Devlet protokolüyle Muhtarlar Günü'nü kutluyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Bakanlar Kurulu kararıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü ilan edildi. Türkiye'deki tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum" dedi. Beyoğlu Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Toprak ise konuşmasında şunları söyledi: "Biliyorsunuz muhtarlar 1833'te kurulan bir kurum. Cumhuriyet döneminde, 1924'te devam eden böylesine köklü bir kurum ve böylesine köklü büyük bir ailenin olmazsa olmaz bir günü olması lazım. Halkın şefkat kapısını açtığı devlet kapısıdır. Bir yüzü halk bir yüzü devlet olan böylesine önemli bir birimin mutlaka bir günü olması gerekiyor diyorum. Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum."
BİZE ULAŞIN