TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

‘Her gece uykumda boğazımı kesiyor’

Desinatör olan sevgilisi Tuba Korkmaz’ın boğazını kesen Fatih Sağır, bugün son kez hâkim karşısına çıkacak. Korkmaz, “Her gece uykumdan aynı kâbusla uyanıyorum” dedi ve ekledi: “En ağır ceza verilmeli”

‘Her gece uykumda boğazımı kesiyor’
Eskişehir'de sokakta desinatör sevgilisi Tuba Korkmaz'ın boğazını kesen mühendis Fatih Sağır'ın ömür boyu hapis istemiyle yargılandığı davada bugün karar günü. En üst sınırdan ceza verilmesini isteyen Korkmaz "Her gece uykumda boğazımı kesiyor" dedi. Olay, Vişnelik Mahallesi'nde geçen 17 Haziran'da yaşandı. Sağır, kendisini aldattığından şüphelendiği Korkmaz'ı önce 4 kez falçatayla yaraladı. "Öldü" zannedip giderken, Korkmaz'ın yardım istediğini gördü. Geri döndü ve kadının boğazını kesti. Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Sağır, bugün son kez hâkim karşısına çıkacak. Sağır'a "Adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan ömür boyu hapis isteniyor. Ağır yaralanan Korkmaz ise uzun süredir tedavi görüyor. Avukatlarından Meltem Banko, "Bu davanın emsal teşkil edecek şekilde sonuçlanmasını istiyoruz" dedi.

'KIZIM İÇİN AYAKTA DURMALIYIM'
Tuba Korkmaz, şunları söyledi:
Adalete güveniyorum. İnşallah iyi hal indirimi almaz. En üst sınırdan 20 yıl ceza alır. Hâlâ uykularımda aynı kâbusla uyanıyorum. Her gece yeniden vücuduma falçatalar giriyor, boğazımı yeniden kesiyor. Sanki her yerde onu görüyorum.

7 yaşında engelli bir kızım var. Onun için ayakta durmam lazım. 5'i yoğun bakımda 12 gün hastanede kaldım. Karaciğerim dağıldı. Çünkü falçatayı içimde çevirdi. Karnımda fıtık oluşmuş. Ses terapisi görüyorum. Sesim yeni çıkmaya başladı. Birkaç santim daha aşağıdan kesilse zaten bugün hayatta olmayacaktım.
BİZE ULAŞIN