Valilik konseri iptal etti

16 yaşındaki Aleyna Tilki’nin içkili mekânlarda konser vermesine valilikten izin çıkmadı. Tilki’nin dün akşam İstanbul’da bir gece kulübünde yapılması planlanan konseri iptal edildi

Valilik konseri iptal etti

Günaydın'ın yaptığı haber ses getirdi! 16 yaşındaki şarkıcı, lise öğrencisi Aleyna Tilki'nin içkili mekânlarda sahneye çıkmasının kanunen yasak olduğunu Günaydın ortaya çıkarmıştı. Aleyna Tilki'nin dün akşam Beyoğlu'nda sahneye çıkması planlanıyordu. Ancak mekân dün sabaha karşı konserin iptal edildiğini açıkladı. Mekân, konserin neden iptal edildiğini ise izah etti:

"21 Ekim Cuma Günü yapılması planlanan Aleyna Tilki konserimiz için İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü'ne (Etkinlik Müracaatı) sahneye çıkma izin belgesi için mekânımız tarafından başvuru yapılmıştır. Aleyna Tilki'nin gece kulübümüzde sahneye çıkması İstanbul Valiliği'nce uygun görülmemiştir. Bu sebeple Aleyna Tilki konserimizi gerçekleştiremeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız."

Günaydın'ın manşete taşıdığı, 18 yaşından küçük bir çocuğun içkili mekânlarda çalışmasının çocuk istismarı suçuna gireceği yönündeki haberler, yetkilileri harekete geçirmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı da 18 yaş altı çocukları çalıştıran içkili mekânları mercek altına almıştı.
BİZE ULAŞIN