Hayalindeki gelinlik için 45 kilo verdi

Kilo sorunu nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Sevcan Demirciler, tüp mide ameliyatıyla 105 kilodan 60’a indi. Demirciler, düğününde hayalindeki “Balık Gelinlik”le göz kamaştırdı

Hayalindeki gelinlik için 45 kilo verdi

Mersin'de yaşayan 29 yaşındaki Sevcan Demirciler aşırı kilolarından kurtulmak için yıllarca diyet, egzersiz, bilinçsizse kullanılan zayıflama ilaçları, bitkisel çaylar, kürler ve daha saymakla bitirilemeyecek yiyecek ve içeceklerle zayıflamak istedi. Tüm yöntemleri denemesine rağmen kilo vermeyi bir türlü başaramazken, aksine kilo almaya devam etti ve 105 kiloya ulaştı. Aşırı kilosu, zaman içinde çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirdi ve her gün ilaç kullanmaya başladı.

SAĞLIKLI KİLO VERMENİN 11 KURALI

SEVDİĞİ HEP YANINDA OLDU
Mutlu bir yuva kurmak ve üniversiteye girmek gibi hayalleri vardı ve bunları gerçekleştirmek istiyordu. Bu arada, onu her haliyle seven aşkını da bulmuştu. Sevcan Demirciler'in son 10 yıllık kilo verme serüvenine sevdiği adam da her aşamasında tanıklık etti. Ama Sevcan Demirciler, sevdiği adam onu her haliyle kabul ederken yine de yılmadı ve o hayalindeki "balık gelinliği" giyeceği günleri özlemle bekledi. Uzun bir nişanlılık döneminin sonrasında evlenmeye karar verdiler. Ancak, Sevcan Demirciler öncelikle ameliyat olmak ve kilolarına veda edip hayalindeki gelinliği öyle giymek istiyordu. Sevcan Demirciler yaşadığı o sıkıntılı günleri şöyle anlattı:

DOĞRU TEKNİK ÖNEMLİ
"Zayıflayabilmek için yıllardır neredeyse tüm yöntemleri denememe rağmen bu yöntemlerle zayıflayamayacağımı ve sorunlarımın bitmeyeceğini anladım. Kısa bir araştırma dönemi sonrası Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı'ya ulaşarak hastalarıyla görüştüm. Ameliyatı tavsiye etmeyen kimi yakınlarım 'ölürsün' bile dediler. Ancak Oktay hocam tüp mide ameliyatının doğru hastalar üzerinde doğru teknikle başarılı sonuçlar verdiğini anlatınca hemen ameliyat olma kararı verdim." Demirciler, hayatındaki değişimi ise şöyle özetledi: "Ameliyatla 60 kiloya düştüm ve birçok hayalimi gerçekleştirdim. Ama içlerinden bir tanesi benim için en özeliydi; 'Balık Gelinlik Giymek'... Kilolarımdan kurtularak düğünümde onu da giydim çok şükür. Özgüvenimin yerine gelmesiyle daha sonra hep hayallerimi süsleyen üniversiteyi kazandım ve orada okumaya başladım."

'TEHLİKELİ YÖNTEMLERE YÖNELMEMEK GEREK'
Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı, aşırı kilolu pek çok insan gibi Sevcan Demirciler'in de kilo vermek uğruna yanlış uygulamalara yöneldiğini belirtti. Banlı, "Sevcan'ın uyguladığı yanlış yöntemler kilo vermesine katkı sağlamadığı gibi sağlığını da riske sokmuş. Yaşını ve beslenme alışkanlıklarını dikkate alarak kendisine en uygun ameliyat yöntemini uyguladık ve mükemmel bir sonuç aldık" dedi.
BİZE ULAŞIN