Hırsızlık 14 yıllık cinayeti aydınlattı

İstanbul’da 150 bin lira değerindeki lüks cipi torpido anahtarı ile çalan kişi, 14 yıl önce işlenen çifte cinayetin firari zanlısı çıktı

Hırsızlık 14 yıllık cinayeti aydınlattı

İstanbul'da yaşanan bir hırsızlık olayı, 14 yıllık çifte cinayetin firari katil zanlısının yakalanmasına yol açtı. Olay, 8 Ekim gecesi Bakırköy'de meydana geldi. İşadamı H.M.B.'nin 150 bin liralık aracının camını kıran hırsız, torpido gözünde bulunan üçüncü yedek anahtarla lüks cipi çaldı. Kamera kayıtlarını inceleyen polisler aracı çalan kişinin eşkalini ve kaçış güzergahını saptadı. Aracı çalan şüphelinin Sultangazi'deki bir adrese gittiğini belirleyen polis, hem cipin hem de hırsızın izine ulaştı. Sahte plaka takılan cipe pusu kuran sivil polisler, hırsızlık zanlısını park ettiği cipin başına geldiğinde yakaladı. İncelemeye alınan araç sahibine teslim edildi.

ÇİFTE İNFAZ KAN DAVASI
Bir oto yıkama atölyesinde çalıştığı öğrenilen ve sahte kimlikle yakalanan hırsızlık zanlısının gerçek kimliğini parmak izi sorgusu ele verdi. A.Ç. adlı şüphelinin, 2002'de Diyarbakır'da iki kişinin öldürüldüğü, dört kişinin yaralandığı çifte cinayet olayının firari zanlısı olduğu ve 14 yıldır arandığı ortaya çıktı. Uyuşturucu kullanma, cinayet, hırsızlık ve adam yaralama suçlarından sabıkalı olan A.Ç. (40) iddialara göre aralarında kız kaçırma nedeniyle kan davası husumeti bulunan Ekrem O. ve Ömer O. adlı iki kardeşi silahlı saldırıda öldürdü. Kız kardeşini kaçıran kişilere saldıran A.Ç., dört kişiyi de yaraladığı olayın ardından kayıplara karıştı. Yıllardır aranan katil zanlısı A.Ç.'nin üzerinden çıkan sahte kimliğin, yakın akrabası H.Ç. adına düzenlendiği açıklandı. A.Ç.'nin yıllardır bu kimlikle İstanbul Sultangazi'de saklanmayı başardığı ifade edildi. Arandığı çifte cinayet dosyasından 14 yıl sonra yakalanan firari A.Ç., İstanbul Emniyeti'ndeki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

BİZE ULAŞIN