TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Kayıp Fulya’nın cesedi bulundu

Kaş’ta 10 gündür kayıp olan Fulya Özdemir’in cesedi ormanlık alanda bulundu. Cezaevi firarisi çıkan katil zanlısı “6 aydır ilişkimiz vardı, kavga ettik” dedi

Kayıp Fulya’nın cesedi bulundu
İsviçre'nin Zürih kentinde yaşayan Fulya Özdemir (29), mart ayında Antalya'ya yerleşme kararı vererek Türkiye'ye geldi. Kaş'ta Çukurbağ Yarımadası'nda kiraladığı villada tek başına yaşamaya başladı. Genç kız kurduğu atölyede cam seramik işiyle uğraşıyordu. İsviçre'de yaşayan baba Eyvaz Özdemir, bir süredir kızından haber alamayınca Kaş'a geldi. Genç kızla beraber çalışan otel sahibi, "Otelimde çalışan Atilla Makta da kayıp" dedi. Baba Özdemir, önceki gün atv'de yayımlanan "Müge Anlı İle Tatlı Sert" programına katıldı, kızının bulunması için yardım istedi. Polis ve jandarma Fulya'yı bulabilmek için arama çalışması başlattı. Ekipler, genç kızın en son görüldüğü kişi olan 32 yaşındaki Atilla Makta'nın oturduğu evin yakınında çalışmaları yoğunlaştırdı. Bölgedeki vatandaşların kokudan rahatsız olup, ihbar etmesi üzerine eve 100 metre uzaklıkta genç kızın bıçaklanmış ve battaniyeye sarılıp, üzeri taşlarla kapatılmış halde cesedi bulundu. Fulya Özdemir'in katil zanlısı olarak aranan Atilla Makta Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yakalandı. Zanlı ile birlikte dayısı İsmail Ç. de gözaltına alındı. Makta'nın cinayet suçundan yattığı Kırklareli Açık Cezaevi'nden 2015'te firar ettiği öğrenildi. Zanlının ifadesinde, "Fulya'yla 6 aydır ilişkimiz vardı. İlk başlarda bana samimi davranıyordu, sonra aramıza mesafe koydu. İki aydır sürekli kavga ediyorduk. Olay günü kavga ettik, bana ağza alınmayacak sözler etti, ben de kendimi kaybettim, öldürüp cesedini battaniyeye sardım" dediği öğrenildi.

'Kızım 6 dil biliyordu'
Kızının İsviçre'de bankacılık eğitimi aldığını ve 6 dil bildiğini anlatan Eyvaz Özdemir, "Kızım Zürih'te bir bankada çalışıyordu. 'Bu işi sevmiyorum' diyerek Kaş'a yerleşmek istedi" dedi.

Babası Müge Anlı'ya çıktı
Baba Özdemir önceki gün atv'de "Müge Anlı İle Tatlı Sert" programına katılıp kızının bulunması için yardım istedi.
BİZE ULAŞIN