Bu müzeyi görmeyen kalmamalı

Türkiye'de ve dünyada ilk olma özelliğine sahip mumyalanmış yüzlerce deniz canlısı ile binlerce deniz materyalini bünyesinde bulunduran Beylikdüzü'ndeki Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi, ziyaret edenleri kedine hayran bırakıyor.

Bu müzeyi görmeyen kalmamalı

Müzeyi ziyaret eden Ak Partili yöneticiler, mumyalanmış deniz canlılarını dokunarak inceleme fırsatı bulduktan sonra, yüzlerce deniz canlısını içinde barındıran müzenin devlet eliyle de dünyaya duyurulup, sıra dışı olma özelliğine sahip bu müzenin geniş kitlelere duyurulması gerektiğini ifade ettiler.

''BU GÜZELLİĞİ GÖRMEYEN KALMAMALI''

Müzenin herkes tarafından bilinmesi için devlet desteğinin de sağlanması gerektiğini söyleyen Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı İsmail Damat: ''İlçemizde böyle bir müzenin olması halkımız için büyük bir avantaj. Çoğu nesli tükenmiş deniz canlılarını Balıkçı Kenan, burada mumyalayıp ölümsüz hale getirmiş. Böylesine sıra dışı bir müzeyi hem ülkemizin diğer şehirlerinde yaşayanlar, hem de yabancılar öğrenmeli. Bu güzelliği görmeyen, bilmeyen kalmamalı' diye konuştu.

Müzeyi ziyaret eden Ak partili yöneticiler mumyalanmış balıklarla hatıra fotoğrafları çektirerek, ailelere, çocuklarıyla gelip müzeyi gezmeleri çağrısında bulundu.

Furkan KARA/SABAH

BİZE ULAŞIN