Psikopatın elinden kurtulamamış

İsviçre’den Kaş’a taşınan Fulya Özdemir’in katil zanlısı Atilla Makta, soğuk kanlılıkla cinayeti anlattı. Cezaevi firarisi Makta’nın daha önce de genç kızın boğazına bıçak dayayıp sosyal medya hesaplarını kapattırdığı ortaya çıktı

Psikopatın elinden kurtulamamış
Antalya'nın Kaş ilçesinde 15 Ekim'den bu yana kayıp olan ve önceki gün ormanlık alanda cesedi bulunan Fulya Özdemir'in (29) katil zanlısı olarak Kırklareli'nde gözaltına alınan Atilla Makta (32) tutuklandı. Makta'nın cinayetten önce Fulya Özdemir'i tehdit edip, boğazına bıçak dayadığı, genç kızın facebook ve sosyal medya hesaplarını kapattırdığı öğrenildi. Genç kız kaybolduktan sonra cep telefonunun evde bulunduğu, yerinin tespit edilmemesi için katilin özellikle telefonu evde bıraktığı öne sürüldü.

'DEFALARCA VURDUM'
Genç kızın bir miktar parasının olduğu ancak evde yapılan aramalarda paraya rastlanmadığı bildirildi. Zanlının ifadesinde, "Benden ayrılmak istedi. Buna çok sinirlendim. Hatırlamağım kadar kafasına defalarca, şuursuzca vurdum. Sinirden ben de bayılmışım. Bir süre sonra uyandığımda Fulya'nın öldüğünü gördüm. Şaşkınlık içinde yer aradım. Battaniyelere sararak olay yerine götürdüm. Burada karnından defalarca bıçakladım. Tekrar battaniyeye sararak, üstünü taşlarla kapattım. Daha sonra oradan ayrıldım. Fulya'nın arabasını evinin önüne bırakarak, telefonumun sim kartını parçalayarak Kaş'tan ayrıldım" dediği öğrenildi. Matka tutuklanırken, dayısı İ.Ç. ise serbest bırakıldı.

HATA YAPABİLİR BABA...
Özdemir'in cenazesi Ankara'da doğum gününde toprağa verildi. Baba Eyvaz Özdemir, Kızı Fulya'nın cinayet zanlısı Matka'nın sabıkalı olduğunu bildiğini anlattı. Baba Özdemir, kızını bu konuda uyardığını ancak Fulya'nın "Her insan hata yapabilir. Her insana bir şans verilmesi lazım. O da artık bir pişmanlık duymuş. Ben çok tehlikeli görmüyorum" şeklinde yanıt verdiğini kaydetti.
Atilla Matka'nın "Kasten adam öldürme" ve "yaralama" suçlarından tutuklu bulunduğu Kırklareli Açık Cezaevi'nden 2015'te firar ettiği ortaya çıkmıştı.


Anne Nazan Özdemir'i (ortada) yakınları teskin etmeye çalıştı.

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM
Torunuyla birlikte Kırklareli'nde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan anneanne Feriha Çakır, cinayeti Müge Anlı'nın programından öğrendiğini anlattı. Çakır, "Onu programda gördüğümüzü Atilla'ya söyledik. 'Oğlum sen bir kabahat yaptın mı? Programda seni arıyorlar' dedim. Atilla 'bittim ben' dedi. Aradan çok geçmeden jandarmalar evimizi bastı" dedi.

HESAPLAŞMA GÜNÜ YAZMIŞ
Eyvaz Özdemir kızının bir süre önce 30 bin TL borçlandığını ve bu süreçte tuzağa düşürüldüğünden şüphelendiğini anlattı. Özdemir, Fulya'nın çok iyi günlük tuttuğunu belirterek, günlüğünde cinayete kurban gittiği 15 Ekim gününe ait, "Bugün Atilla, Ö. ve patronla hesaplaşma günü" diye bir not düştüğünü aktardı.
BİZE ULAŞIN