Meteorolojiden Malatya'ya don uyarısı geldi

Meteorolojiden Malatya için don uyarısı geldi. Yapılan açıklamada Malatya'nın yüksek kesimlerinde hafif kuvvette don riski bulunduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Meteorolojinin açıklaması şöyle:

''Bölgemizde havanın Elazığ ve Malatya çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren ve yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yer yer yağmurlu, Adıyaman çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren ve yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağmurlu, Tunceli ve Bingöl çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu yüksek kesimler karla karışık yağmurlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren yer yer yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir.

Tunceli, Bingöl ile Elazığ ve Malatya'nın yüksek kesimlerinde hafif kuvvette zirai don riski bulunduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı zirai faaliyet ve seracılıkla uğraşan vatandaşlarımızın zirai don olayına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre bu gece ve yarın (01.11.2016 Salı) sabah saatlerinde Adıyaman'da çok kuvvetli sağanak yağış şeklinde meydana gelmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir'' denildi.
BİZE ULAŞIN