Havada motoru alev alan uçak acil iniş yaptı

Pegasus Hava Yolları'nın Kayseri- Düsseldorf seferini yapan yolcu uçağının motoru, Erkilet Havalimanından kalkışı sırasında alev aldı. Acil iniş yapan uçaktaki yolcular panik içinde tahliye edildi.

Havada motoru alev alan uçak acil iniş yaptı

Kayseri'den Almanya'nın Düsseldorf kentine gitmek için 180 yolcu ve 7 mürettebatla havalanan Pegasus Hava Yollarına ait PC 315 numaralı uçağın, 14.10'da kalkış yaptıktan hemen sonra sağ kanadındaki motoru alev aldı. Pilotların acil iniş izni istediği havalanın da güvenlik önlemleri alındı. Tek motorla inişe geçen uçak pistin girişinde durdu. İtfaiye ekiplerinin müdahale etiği uçak daha sonra havaalanı terminaline çekildi. Uçağının motorunun yanmasıyla birlikte büyük panik yaşayan yolcular ise kısa sürede uçaktan tahliye edildi. Yolcuların başka bir uçakla Düsseldorf'a gönderilecekleri belirtildi.

FİRMADAN AÇIKLAMA

Firma tarafından yapılan açıklamada; uçağın, motoruna girdiği değerlendirilen bir yabancı cisim nedeniyle uçuş güvenliği gereği iki motoru da çalışır durumda, Kayseri Erkilet Havalimanı'na geri döndüğü, yolcuların kendilerine tahsis edilen yeni bir uçakla seyahatlerine devam ettiği ifade edildi

BİZE ULAŞIN