Cani anne yine çelişkili konuştu

İstanbul’da 40 günlük bebeğini denize atan Fatma K. ifade değiştirerek bebeğin babasını suçladı. “Neden yaptın” sorusunu da “Oğlum var, onu da sonra öldüreceğim” diye cevapladı

İstanbul Sirkeci'de 40 günlük kız bebeğini denize atan Fatma K. (35) ve birlikte yaşadığı Mustafa T. (36) tutuklandı. Polisteki ifadesinin ardından dün adliyeye sevk edilen Fatma K. gazetecilerin "Neden yaptınız" sorusuna "Oğlum var, onu da öldüreceğim sonra" diye yanıt verdi. İlk ifadesinde Mustafa T.'nin kendisine, "Çocuktan kurtul" dediğini ve Tuğçe bebeği önce silahla vurduğunu, ölmeyince de denize attığını söyleyen Fatma K. savcılık sorgusunda ifade değiştirdi. Fatma K. bebeği emzirdiği sırada ağlaması üzerine sevgilisi Mustafa T.'nin sinirlenerek önce kendisini dövdüğünü, sonra bebeği alıp duvara fırlattığını belirtti. Bebeğin bir anda sesinin kesildiğini söyleyen Fatma K., bebeği alarak dışarı çıktığını ve 11 saat boyunca dışarıda gezdiğini anlattı. Fatma K. çaresiz kaldığı için bebeğini denize attığını söyledi. Fatma K.'nin ifadesinde ayrıca ilk eşinden 3 yaşında bir oğlu olduğunu söyleyerek "Onunla vedalaştıktan sonra intihar edecektim" dediği öğrenildi. Tutuklanması talebi ile mahkemeye sevk edilen Fatma K. yine ifade değiştererek "Kocamı öldürecektim çünkü oğlumu bana göstermiyordu. Şimdiki eşimden kuru sıkı silah aldım. Bebeğime 3 el ateş ettim. Vücudunda kızarıklıklar oluştu. Eminönü iskelesinden denize attım" dedi. Baba Mustafa T. ise "Fatma'ya 'Çocuktan kurtul, bakamıyoruz' dedim. Olaydan ertesi gün polisler arayınca haberdar oldum" dedi. Fatma K. ve sevgilisi Mustafa T. "Kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KUCA��I DOLU GİDİP BOŞ DONDÜ
Güvenlik kameralarında iskeleye gelirken Fatma K.'nın kucağında bebeği görülüyor. Bir kaç dakika sonra iskeleden ayrılırken bebeğinin olmadığı kameraya yansıyor.

BİZE ULAŞIN