Burun ameliyatı olan Kübra öldü

Burnundaki kıkırdağın alınması için ameliyat olduğu sırada beyin kanaması geçirdiği iddia edilen 17 yaşındaki Kübra yaşam savaşını kaybetti

Burun ameliyatı olan Kübra öldü
Gaziantep'te burnundaki kıkırdağın alınması için 17 Ocak'ta ameliyat olduğu sırada beyin kanaması geçirdiği iddia edilen 17 yaşındaki genç kız, hayatını kaybetti. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde burnundaki kıkırdağın alınması için 17 Ocak'ta ameliyata alınan Kübra Özüberk, uyanmayınca tomografi çekildi. Beyin kanaması geçirdiği iddia edilen ve yoğun bakım ünitesine alınan genç kız, dün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Özüberk'in cenazesi, otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

HABERİ ALAN AİLESİ YIKILDI
Özüberk'in dayısı Fatih Atıcı, anne ve babanın çok acılı olduğunu, konuşamayacak durumda olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Sayın Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'a sesleniyorum. Yeğenimin ölüm sebebinin belirlenmesi için gerekli soruşturma başlatılmalı. Kusurlu, suçlu aramak istemiyoruz. İhmali olan varsa araştırılsın. Tabii ki takdir Allah'ındır, ancak tedbiri elden bırakmayacaktık. Maalesef burada tedbir sıkıntısı var."

BAŞHEKİM: İHMAL YOK
Genç kızın ameliyat olduğu hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Murat Taner Gülşen, genç kızın ölümünde ihmal olmadığını söyledi. Başhekim Gülşen, burun boşluğu ve beyin arasındaki ince kemik tabakasının kırılması sonucu beyin kanaması meydana geldiğini anlatarak, "Uyanmayınca bir tomografi çekiliyor ve beyin kanaması gözüküyor. Acımız çok büyük ama ameliyatlar her zaman bu riski taşır. İlk olan bir durum değildir. Tıbbi konuda ihmal yok" dedi.
BİZE ULAŞIN