Annesinden sonra yavrusunu büyütüyor

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde 15 yıl boyunca şempanze “Angel”ı büyüten bakıcı Nedim Aslan, şimdi de Angel’ın bakımını üstlenmediği yavrusu Can’a bakıyor

Annesinden sonra yavrusunu büyütüyor

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde 15 yıl boyunca şempanze "Angel"ı büyüten bakıcı Nedim Aslan, şimdi de anne şempanzenin bakımını yapmadığı yavrusu Can'la ilgileniyor. Nedim Aslan, "Şempanze Can'a ilk günden bu yana bakıyoruz. Annesi doğumdan sonra bakımını yapmadı. Süt vermeyince biz de annesinden ayırmak zorunda kaldık. Bir çocuk gibi kendisiyle ilgileniyoruz" dedi.

Aslan, minik şempanzenin günlük yaşantısına dikkat ettiklerini belirterek, şöyle dedi: "Mesela yerinin sıcak olması lazım. Yem saatinde kendisine kuş üzümü veriyoruz. Muz ve marul da veriyoruz. Bu süre zarfında bize iyice alıştı. Beni görünce anne şefkatiyle yaklaşıyor. Annesine de 15 yıldan bu yana ben bakıyorum. Yaptığımız işten de zevk alıyoruz. Minik şempanzenin her gün kontrollerini yapıyoruz. Üzgün olduğunda kendisiyle ilgileniyorum. Yanına yaklaştığımızda hareketler yapar, ses çıkarır. Bunun ne söylediğini hemen anlarım. Yem ister, su ister. 15 yıldan bu yana işimi zevkle yapıyorum."

BİZE ULAŞIN