Çirkin tezgâh!

CHP’li Çeşme Belediyesi’nin 8’inci “Alaçatı Ot Festivali” için kurayla belirleneceğini duyurduğu tezgâhları eşe dosta dağıttığı ortaya çıktı

Çirkin tezgâh!
İzmir Çeşme'nin tatil semti Alaçatı'da bu yıl 8'incisi düzenlenecek "Ot Festivali"nde tezgâh açmak için başvuranlar şoka uğradı. İddiaya göre; CHP'li Çeşme Belediyesi fazla müracaat olduğu için kurayla belirleneceğini duyurduğu tezgahları tanıdıklara dağıttı. 6-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festival için 600 adet tezgaha yaklaşık 2 bin kişi başvurdu. Çeşme Belediyesi de verilecek tezgahların kurayla belirleneceğini bildirdi. Kura sonuçları önceki gün açıklandı. Ancak listeyi gören vatandaşlar, büyük şok yaşadı. Her aileye bir tezgah yerine aynı soyadına sahip kişilere 1'den çok tezgah verilmişti. Belediyenin bu uygulamasına vatandaşlar büyük tepki gösterdi:

AYNI AİLEDEN 5 KİŞİ
Remziye Y.: Çekiliş yerine tanıdık ailelere bütün tezgâhlar verildi. Sonuçları görünce şoke olduk. Bir soyadından 5 kişi seçilmiş.
Seyri Çildam: Başkaları da faydalansa olmaz mıydı? Başkan kendine yakın olanlara torpil yapmış. Biz her sene oyumuzu veriyoruz. Bir daha oy yok.
Zeynep Y.: Başkan sevdiği insanlara vermiş. Mağdur olduk.
Haydar Ateş: 10 senedir buradayız. Aynı soyadından bir sürü kişi var, haksızlık bu.

KURA ÇEKİLMEDİ
Çeşme Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise "Belediye kendi içinde oluşturduğu komiteyle stant açacakların ismine karar verdi. Bir kura çekilmedi. Listede aynı soyadından bir sürü insan olabilir. Bunlar akraba da olabilir. Akrabalara verilmeyecek gibi bir koşulumuz yoktu. Bu durum belediyemizin inisiyatifine kalmış bir durum. Kanun, kural, hak, hukuk böyle bir standart yok" denildi.
BİZE ULAŞIN