İstanbul'un firari torbacılarına baskın

İstanbul Narkotik Polisi, uyuşturucu satıcılarına yönelik son 6 ayda yapılan operasyonlarda yakalanamayan firari uyuşturucu satıcılarının adreslerine baskın yaptı. 17 torbacı yakalandı

İstanbul'un firari torbacılarına baskın

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son 6 ayda düzenlenen farklı uyuşturucu operasyonlarında yakalanamayan ve firari olarak aranan uyuşturucu satıcılarına yönelik İstanbul genelinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Geçmişte başlatılan farklı soruşturmalar kapsamında yapılan operasyonlarda yakalanamadıkları için aranan ve 'Torbacı' olarak adlandırılan 17 uyuşturucu satıcısı yakalandı. Uyuşturucu maddenin de ele geçirildiği operasyonlarda gözaltına alınan şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Tespit edilen ve bağlantılı olan adreslerde aramaların sürdüğü bilgisine ulaşıldı. Operasyonlar ile ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

KAÇTIKLARI İLLERDE YAKALANDILAR

İstanbul Bahçelievler'e bağlı Zafer Mahallesi'nde geçtiğimiz ay mahalle sakinlerine saldıran uyuşturucu satıcıları tarafından silahla vurularak öldürülen Müzeyyen Telli ve ailesinin yaşadığı mahalleye İstanbul Polisi operasyon yapmış ve Müzeyyen Telli'yi (24) öldüren katil zanlısı Ümit Y. de dahil olmak üzere 11 şüpheli gözaltına alınmıştı. Zafer Mahallesi'ne geçtiğimiz hafta Narkotik Polisleri tarafından düzenlenen bir diğer operasyonda iki uyuşturucu çetesi çökertilmiş, 25 şüpheli daha yakalanmıştı. Operasyon kapsamında aranan bazı firari şüpheliler de yakalandı. Çete üyelerinden firari olanların; Telli'nin öldürüldüğü cinayetin ardından kaçtıkları Adana, Batman, Bingöl ve Gaziantep'te yakalandıkları belirtildi.

BİZE ULAŞIN