6 yaşındaki çocuğun adına şirket kurdular

Muş'un Korkut ilçesinde ikamet eden Demir ailesinin 6 yaşındaki kız ��ocuğu adına dolandırıcılar 2 şirket kurdu.

6 yaşındaki çocuğun adına şirket kurdular
İlçeye bağlı Alazlı köyünde ikamet eden Hiranur Demir'in (6) adına dolandırıcılar tarafından 2 adet şirket kuruldu. Haberi eve gelen ceza evraklarıyla duyan baba Aydın Demir, durum karşısında ne yapacağını şaşırdı. Kızın adına gelen ceza kağıdını tanıdığı bir avukata gösteren Aydın Demir, Muş Cumhuriyet Savcılığına giderek dolandırıcılar ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

6 YAŞINDAKİ KIZA PARA CEZASI

Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Aydın Demir, kızının adına sigorta şirketinden para cezası geldiğini belirterek, "Ben evde değildim, bir gün sonra eve geldiğimde postaneden bazı evraklar geldiğini öğrendim. Evrakları incelediğimde, 6 yaşındaki kızımın adına ceza kesildiğini gördüm. Hemen Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne gittim. Durumu anlatınca, bana şirket evrakı verdiler ve kızımın adına 2 şirket kurulduğunu söylediler. Şirketlerin kim ve nasıl kurulduğunu bilmiyoruz. Oradan savcılığa gittim ve suç duyurusunda bulundum" dedi.

OKULA KAYDEDİLEMEYEN ÇOCUĞUN ADINA ŞİRKET KURULDU

Kızını, yaşı küçük olduğu için okula kaydedemediğini belirten Demir, "Kızımın adına kurulan şirketten dolayı bin 777 lira para cezası gelmiş. Daha sonra neler geleceğini bilmiyoruz ve bunun endişesini yaşıyorum. Tam anlamıyla konuşmayı sökemeyen, yaşı küçük olduğu için okula kaydedemediğim kızımın adına ülkemizde 2 şirket kurmak bu kadar kolay mı? Bu gibi durumlara baktığım zaman çok üzüntü duyuyorum ve ülkemizde bu gibi insanların yaşamasından da huzursuzluk duyuyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN