Cinayet firarisinde bomba çıktı

İstanbul Polisi, cinayet ve adam yaralama suçlarından aranan 'Buji' lakaplı F.S.'yi ve iki arkadaşını gözaltına aldı. Hasımlarına yönelik saldırı hazırlığı yaptığı iddia edilen F.S.'nin adresinde yapılan aramalarda iki tabanca ve el bombası bulundu.

Cinayet firarisinde bomba çıktı

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir cinayetin firarisi olarak iki yıldır aranan F.S.'nin izini buldu. Organize Polisi, F.S.'nin yaralama başta olmak üzere farklı suç olaylarına karıştığını belirledi. Yapılan incelemelerde F.S.'nin hasımlarına yönelik saldırı girişiminde bulunduğu ve saldırılarına devam etmeye çalıştığı tespit edildi. 'Buji' lakaplı F.S.'nin Büyükçekmece Mimaroba'da lüks bir sitede saklandığı belirlendi. Adrese operasyon düzenlendi. Organize ve Özel Harekat şube müdürlüklerine bağlı polisler, firari zanlı F.S.'nin saklandığı adrese baskın yaptı. F.S. ve adamları oldukları iddia edilen Y.Ö. ile Ç.Y. de söz konusu adreste gözaltına alındı.EL BOMBASI, TABANCA VE MERMİLER...

Operasyonun ardından adreste yapılan aramalarda iki adet tabanca, çok sayıda dolu mermi, 'Takoz' olarak adlandırılan bir adet takip cihazı ve bir adet el bombası ele geçirildi. Gözaltına alınan katil zanlısı F.S. ve arkadaşı olan diğer şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Soruşturma ve detaylı incelemelerin sürdüğü ve gözaltı sayısının da artabileceği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN