Hâkimiyet artık milletin

Şarkıcı Uğur Işılak, Esenler’de verdiği konser sonrası “Evet diyenleri cahillikle itham eden bir tayfa var. Halkı küçük gören kafa, 15 yıldır artık yok. Çünkü hâkimiyet artık milletin” dedi

Hâkimiyet artık milletin
Ünlü sanatçı Uğur Işılak, Yusuf Has Hacib Kültür Sanat sezonu etkinlikleri kapsamında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü'nün katkılarıyla Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde bir konser verdi. Türkülerini sevenleriyle birlikte söyleyen Uğur Işılak, söylediği vatan ve memleket türküleriyle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

VATAN TÜRKÜLERİ
"Yetmiyor Bana", "Kul Bana Küstü", "Kerkük Zindanı", "Benim Sadık Yarim Kara Topraktır", "Vatan Sağolsun" ve "Bayrağı Elden Bırakma" eserlerini seslendiren Işılak, sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Salonu dolduran Esenlerliler, sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. 16 Nisan'daki referandumla ilgili düşüncelerini dile getiren Uğur Işılak şunları söyledi: "Kimsenin oy tercihine karışacak değilim ama oy tercihine karışmayı bırakıp 'Evet' diyenleri cahillikle itham eden bir tayfa var. 'Benim gibi düşünmeyen cahildir' diyorlar. Bu düşünce yapısı yıllardan beri Türkiye'ye hâkim, bu kafa halkı küçük gören kafa, bu kafa, siz bilmezsiniz biz biliriz, diyen kafa. 15 yıldır bu kafa artık yok, 15 yıldır artık çok fazla sesleri çıkmıyor. Çünkü artık millet hâkimiyeti ele geçirdi. Siz bizi cahil olarak, çoban olarak dışladınız, 'siz ne anlarsınız' dediniz dışladınız, biz artık bunun hesabını soracağız."
BİZE ULAŞIN