2017 Askerlik yeri sorgulama ekranı! 97/2 askerlik yerleri açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Askerlik yerleri nereden öğrenilecek?

2017 yılında askerlik yeri açıklanmasını bekleyen asker adayları Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelecek açıklamaya kilitlendi. 14 Nisan tarihi itibariyle adaylara duyurulması beklenen askerlik yerleri açıklandı mı? 2017 askerlik yerleştirme bilgileri ne zaman açıklanacak? 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar...

2017 Askerlik yeri sorgulama ekranı! 97/2 askerlik yerleri açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Askerlik yerleri nereden öğrenilecek?

97/2 askerlik yerlerini merak eden acemi ve usta birlik asker adayları Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelecek açıklamayı bekliyor. 14 Nisan tarihi itibariyle adaylara duyurulması beklenen askerlik yerleri açıklandı mı? 2017 askerlik yerleştirme bilgileri ne zaman açıklanacak? 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

14 Nisan 2017 tarihi itibariyle adaylara duyurulması beklenen askerlik yerlerinin, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, daha sonraki bir tarihte açıklanacağı bildirildi. Daha sonra gelen açıklamada bu tarih 20 Nisan 2017 olarak belirlendi. (Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen bu tarih değişkenlik gösterebilir)

ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

97/2 celp döneminde askere gitmek isteyen gençler, askerlik yeri sorgulama işlemini e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Mayıs ayı itibariyle celp altına alınacak bireyler, edilen bilgiye göre Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulacak sınıflandırma sonuçlarını 20 Nisan tarihi itibariyle öğrenebilecek. E-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında edinebiliyor.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.

Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan 'Hizmet Adı' kutucuğuna kısa dönem askerler 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama', uzun dönem askerler ise 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

BİZE ULAŞIN