Ünlüler sandık başına koştu

16 Nisan referandumu için tüm vatandaşlar gibi ünlüler de sandık başına gitti. Sanat ve magazin dünyasının ünlü isimleri oylarını kullanarak, yurttaşlık görevini yerine getirdi

Ünlüler sandık başına koştu
Sanat ve magazin dünyasının ünlü isimleri sabah erken saatlerden itibaren oy vermek için sandıklara koştu. Oyunu İstanbul'da kullanan ünlü komedyen Şahan Gökbakar, "Atatürk'ün kurduğu bu güzel ülkenin bir ferdi olarak üzerimize düşeni yaptık. Biz böyle öğrendik, böyle söz verdik. Bu ülke hep güzelliklere layık. Allah ülkemizi ve hepimizi korusun" diye konuştu.
Yürüyemez hale gelince kalçasından ameliyat olan Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Fatma Girik, taburcu olduktan sonra evinde düştü ve kalçasına takılan protezi kırdı. İkinci kez ameliyat olan Fatma Girik 6 ay İstanbul'da kaldıktan sonra oy kullanmak için ilk uçakla Bodrum'a geldi. Torba Mahallesi'nde 1251 nolu sandıkta oy kullanan Fatma Girik'in güçlükle yürüdüğü gözlendi. Girik'in annesi 94 yaşındaki Münevver Girik de oy kullandı.
Şarkıcı Betül Demir, oyunu Şişli Meslek Lisesi'nde kullandı. Demir, "Vatandaşlık görevimi yerine getirip oyumu kullandım" dedi.
Mustafa Sandal ve eşi Emina Sandal da sabah saatlerinde oy kullanmaya gitti. Sandal çifti, "Güzel vatanımız için oyumuzu verdik. Hayırlısı olsun" diye konuştu.
Esra Erol da oyunu verirken çektirdiği fotoğrafı Instagram sayfasında "Oyumuzu verdik, şimdi miskinlik zamanı" notuyla paylaştı.
Uzun zamandır Bozcaada'da yaşayan Ata Demirer, sandığa Çanakkale'de gitti. Ünlü komedyen, "Oyumu verdim" dedi.
Cüneyt Arkın ile eşi Betül Cüreklibatur, sandık başına giden isimler arasındaydı. Arkın, "Oy kullanmak vatanı kurtarmanın ilk adımıdır" diye konuştu.
Hadise de sandık başında görüntülenen isimler arasındaydı. 1017 nolu sandık başında zarfını atarken objektiflere poz verdi.
Oy kullanırken fotoğrafını paylaşan Serkan Çağrı, "Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Cennet vatanımızda en güzel günleri birlik ve beraberlik içinde yaşamak dileğiyle" dedi.
Pınar Altuğ, eşi Yağmur Atacan ve kızı ile birlikte vatandaşlık görevini yerine getirmek için oy kullanmaya gitti. Altuğ, "Görev tamamdır, boş verme oy ver" dedi.
Uğur Işılak, oyunu Ankara'da kullandı.'HAYIRLI OLSUN'
Hülya Avşar, oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde kullandı. Oyunu kullanmak için 1035 no'lu sandığa giden Avşar, bir süre sandık yetkilileriyle sohbet ettikten sonra oy pusulası ve zarfıyla kabine girerek seçimini yaptı. Oy pusulasını sandığa atarken "Hepimiz için iyisi olsun inşallah diyerek" atan ünlü sanatçı daha sonra salondan çıktı. Avşar'a vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların ilgisini geri çevirmeyen Hülya Avşar fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.


Ceyda Düvenci ve eşi Bülent Şakrak, oy kullanmaya gittikleri okulda sandık görevlileriyle fotoğraf çektirip paylaştı.

'HUZURLU BİR SEÇİM'
Sabah saatlerinde oyunu kullanan Mustafa Ceceli, Instagram'da fotoğrafını paylaşarak "Demokratik tercih hakkınızı kullanmak için lütfen sandıklara gidiniz. Huzurlu ve saygılı bir seçim ortamı olması dileğiyle" dedi.


Ece Erken, oğlu Eymen ile gidip oyunu kullandı. Ünlü sunucu, "Oyumuzu kullandık. Mutlu pazarlar Türkiye" dedi.

SAAT 09.00'DA SANDIKTA
Tarkan, oyunu İstanbul Sarıyer 'de Çamlık Sitesi Yönetim Binası'nda kullandı. Saat 09.00'da sandığa giden ünlü sanatçı, çevredekilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Seçmenlerle birlikte sıraya giren Tarkan, 1249 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Tarkan'a çıkışta ilgi büyüktü. Çevredekiler ünlü şarkıcı ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Tarkan, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Oyumu verdim. Gidiyorum" ifadelerini kullandı.İLK OY HEYECANI
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu'nun kızı Zehra Çilingiroğlu ilk kez oy kullandı. Sarıyer Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne tek başına oy vermeye gelen 19 yaşındaki Çilingiroğlu, ilk kez oy kullanmanın heyecanıyla zarfı sandığa atmadan salondan çıkmaya çalıştı.FENOMEN HAREKET
Meşhur tuz serpme hareketiyle fenomen olan Nusret, oyunu da aynı şekilde kullandı. Zarfı sandığa fenomen olan hareketiyle attı.

SAHNEDEN İNİP SANDIĞA...
İstanbul'da Acarkent TED Koleji'nde oyunu kullanan Demet Akalın, "Gece sahne 04.00'te bitti. Ben erkenden vatandaşlık görevime yol aldım" diye konuştu.

VATANDAŞLIK GÖREVİ
İbrahim Tatlıses, "Vatandaşlık görevini yerine getir, oyunu kullan, sonra şikâyet etme. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak görevimi yaptım" dedi.


Şarkıcı Sinan Akçıl, oy verdiği okulda şehit astsubay Ömer Halisdemir için yapılan köşede poz verip "Güzel günler olsun Türkiyemiz için el ele, hep birlikte" dedi.
BİZE ULAŞIN