75 milyon liralık vurgun yaptılar

Kurdukları iki ayrı fatura ödeme merkezi üzerinden 35 bin kişinin kredi kartı bilgilerini kopyalayıp 75 milyon liralık vurgun yapan çete çökertildi. Gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü tutuklandı

75 milyon liralık vurgun yaptılar
Antalya Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, binlerce vatandaşın, kredi kartlarından bilgileri dışında fatura ödeme merkezinden internet, telefon ve elektrik faturası ödemesi yapıldığı yönündeki şikâyet üzerine soruşturma başlattı. 4 kişilik şebekenin, bazı illerde komisyon karşılığı anlaştıkları fatura ödeme merkezleri aracılığıyla kendilerine ait sistem üzerinden topladıkları fatura ödemelerini internet ve sesli yanıt sisteminden (IVR) başkalarına ait banka ve kredi kartı bilgilerini kullanarak fatura ödemesi yaptıkları belirlendi.

ÇOK SAYIDA DEKONT ÇIKTI
Antalya'nın Kemer ilçesinin yanı sıra Bursa ve Artvin'de düzenlenen operasyonlarda 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev, işyeri, oto ve üst aramalarında çok sayıda fatura ödemesine ait dekont ve dijital materyal ele geçirildi.

LÜKÜS HAYATIN SONU!
Şüphelilerin şu ana kadar yaklaşık 35 bin vatandaşa ait kredi kartı bilgilerini ele geçirdiği belirlendi. Zanlıların iki şirket üzerinden yaklaşık 200 bin fatura ödemesi yaptıkları, bunların toplam tutarının 75 milyon liraya yakın olduğu da saptandı. Şüphelilerden 3'ü tutuklandı, biri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan çete üyelerinin lüks otomobiller alıp, lüks otellerde konakladıkları öğrenildi.
BİZE ULAŞIN