Mahkeme başkanına rüşvetten suçüstü

İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan A., ünlü bir işadamından 50 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yapılarak gözaltına alındı

Mahkeme başkanına rüşvetten suçüstü
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun gelen bir ihbar üzerine harekete geçti. Bir avukatın İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Başkanı Hasan A.'nın müvekkili işadamından rüşvet talep ettiği ihbarı üzerine soruşturma başlattı. Sulh Ceza Hakimi olduğu dönemde verdiği tahliye kararı nedeniyle 100 bin TL rüşvet istediği iddia edilen hakim Hasan A.'nın, paranın Pendik'te avukat olan S.B.'nin bürosuna getirilmesini istedi. Önceden seri numaraları alınmış 50 bin doları ünlü işadamı F.İ., Pendik'teki avukatlık bürosuna getirdi. İşadamı F.İ.'nin binaya girmesinin ardından hakim Hasan A. da binaya girdi.

PARALARLA YAKALANDI
1.5 saat sonra işadamı F.İ. binadan ayrılırken Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdurrahman Üşenmez ve polisler binaya girerek hakim Hasan A. ve avukat S.B.'ye suçüstü yaparak gözaltına aldı. Suçun ağır cezalık ve kişisel suç olması, delillerin sağlıklı toplanması amacıyla her ikisi de gözaltına alındı.
BİZE ULAŞIN