Özel güne özel etkinlikler

İster ünlü sanatçı Justin Biber’a sarılıp fotoğraf çektirin ister sanat atölyelerinde yaratıcılığınızı konuşturun. Kendilerine özel bu günde çocukları birbirinden keyifli ve özel etkinlikler bekliyor

Özel güne özel etkinlikler
ÇOCUKLAR YILDIZLARA DOKUNABİLECEK
Beyoğlu'ndaki Madame Tussauds, bugün ve yarın çocukların yıldızların dünyasını keşfetmesi için çocuk biletini 23 TL yapıyor. Minikler burada bayramı kendilerine armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, Justin Bieber, Kıvanç Tatlıtuğ ve Arda Turan'la birlikte birçok yıldız, sporcu ve sanatçıyla tanışıp onlara dokunabilecek. Bu özel insanlarla fotoğraf da çektirebilecekler.

ÇOCUKLARDAN BARIŞ KONSERİ
Edirnekapı'da, imkânları sınırlı çocuk ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi sağlayan Barış İçin Müzik Vakfı, Allianz Türkiye, İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin desteğiyle 150 çocuk, klasik Batı müziğinin önde gelen bestecilerinin eserlerini seslendirecek. Bugün saat 17.00'deki konserde, orkestrayı vakfın konuk eğitmeni El Sistema Venezuela kökenli müzisyen Felix Briceno yönetecek.

SANATLA İÇ İÇE
Akbank, çocukları sanat ve yaratıcılık dünyasıyla buluşturuyor. Akbank'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için zengin programında neler yok ki! Beethoven ile müzik ve resim yolculuğundan Maestro Makaronetti ile Şef Sensin atölyesine, mozaik atölyesinden Sihirli Sanat Kolyemi Kendim Yaptım adlı etkinliğine kadar. Bu kadar da değil. Linol baskı atölyesi, sarkis su içinde suluboya atölyesi de diğer aktivetelerden. Etkinliklerin yaş gruplarının farklı olduğunu, biletli ve kontenjanının sınırlı olduğunu hatırlatalım. Ayrıca Akbank Çocuk Tiyatrosu, 80 günde Dünya Turu ile nisan ayında her cumartesi çocuk izleyicileriyle buluşuyor. Etkinliklerin farklı yaş gruplarına ve kontenjanın sınırlı sayıda olduğunu da belirtelim.

WİNX PERİLERİ'YLE TANIŞIN
Sea Life İstanbul da bugünü tatlı, zarif ve romantik Winx Club Perileri Bloom, Flora ve Stella ile tanışma fırsatı sunuyor. Ayrıca çocuklar bugün ve yarın okyanusların büyülü dünyasını da keşfedebilecekler. Sea Life İstanbul'daki 23 Nisan'a özel biletleri sadece 23 TL.

LEGODAN DÜNYA HARİTASI
Çocuklar, legodan dünya haritası oluşturmak için bir araya geliyor. Bugünden itibaren 28 Nisan'a kadar sürecek etkinlikte çocuklar lego parçaları ile dünya haritasını tamamlayacak. Ücretsiz olan etkinliğe, isteyen minikler cuma ve cumartesi günleri 12.00- 20.00, diğer günler 12.00-19.00 saatleri arasında Zorlu Alışveriş Merkezi metro katında katılabilir.

BERGÜZAR KOREL'DEN MASAL
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası da bayramı özel bir konserle kutlayacak. Konserde Mozart, Bach ve Howard Griffiths eserleri icra edilecek. Ünlü oyuncu Bergüzar Korel, Howard Griffiths'in çocuklar için müzikli masal Cadı ile Maestro eserini anlatacak. İDSO DenizBank 23 Nisan konseri, bugün saat 16.00'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde.
BİZE ULAŞIN