Arkadaşlarını fidye için kaçırdılar

İstanbul’da Suriye’den tanıdığı arkadaşları tarafından kaçırılan 16 yaşındaki Samir Muhammed Aljayal polisin film gibi operasyonuyla kurtarıldı

Arkadaşlarını fidye için kaçırdılar
Suriye'den bir yıl önce İstanbul Fatih'e gelen Mahmoud Aljayal'ın oğlu Samir Muhammed Aljayal (16) çalışarak ailesine destek oluyordu. Geçtiğimiz cuma günü Samir, Suriye'den de tanıdığı arkadaşı Mahmud Fethus (20) ile bir kafeye gitmek üzere evden çıktı. Ancak yolda diğer arkadaşı Hüseyin Muhammed (21) Samir'i bıçak zoruyla kaçırıp Esenyurt'ta bir daireye götürdü.

200 BİN LİRA İSTEDİLER
Elleri ayakları bağlanarak videoları çekilen 16 yaşındaki çocuğun görüntüleri babasına gönderildi ve 200 bin lira fidye istendi. Babanın polise haber vermesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Rehine Müzakere Timleri, aile ve şüpheliler arasında müzakere konuşmalarını yürüttü ve 30 bin dolara anlaşma sağlandı. Esenyurt'ta bir dairede tutulduğu tespit edilen rehinenin, takas işlemleri için Esenyurt meydanda bir kafeye getirilmesi istendi. Baba, para dolu çantayla kafeye geldikten sonra, film gibi operasyonla 16 yaşındaki Suriyeli ve babası zarar görmeden kurtarıldı. Şüpheliler Mahmud Fethus ve Hüseyin Muhammed ise adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN