Doktor doktoru zayıflattı

Aile hekimi Doktor Üstündağ’ı, yıllar sonra obezite cerrahisi uzmanı olduğunu öğrendiği arkadaşı ameliyat etti. Üstündağ, 150 kilodan 90 kiloya inmeyi başardı

Doktor doktoru zayıflattı
Doktor Uğurcan Üstündağ (56) Mersin'de aile hekimi olarak çalışıyor. Kendisi tam 150 kiloydu. Tüp mide ameliyatı olmak istedi. Ameliyatı için doktor ararken, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde beraber okuduğu arkadaşı genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Emin Ersoy'un, obezite cerrahisinde uzman olduğunu öğrendi. Yıllar sonra iki doktor obezite ameliyatında bir araya geldi. Üstündağ, doktor arkadaşının yaptığı ameliyat ile 150 kilodan 90 kiloya inmeyi başardı, 60 kilo verdi.

HAYATIM ÇEKİLMEZ OLDU
Üstündağ, "68 beden kıyafetler giyiyordum. Yaptığım diyet ve sporla başarıya ulaşamıyordum. 15 kilo veriyordum 20 kilo geri alıyordum. Belim 136 santimdi. Şimdi 92 santim. 46 beden pantolon giyiyorum. Uyku sorunum da vardı. Hayat benim için çekilmez hale gelmişti. Tek düşündüğüm yemekti. Üstelik ameliyatı arkadaşımın yapması benim için büyük şanstı. Bu ameliyat ile tam 60 kilo verdim" dedi.

YÜKSEK KALORİYE DİKKAT
Ersoy ise "Yıllar sonra tüp mide ameliyatı sayesinde bir araya geldik. Her hastamla konuştuğum gibi hekim arkadaşım ile de konuştum. Obezitede son nokta olarak cerrahi yola başvurulur. Hekim arkadaşım bu ameliyat için uygundu ve ameliyat başarıyla geçti" diye konuştu. Ersoy, bu tip ameliyatlardan sonra kalorisi çok yüksek besinlere dikkat edilmesi, katı ve sıvı gıdaların bir arada tüketilmemesi gerektiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN